Tomasz Pilch w składzie na konkursy Pucharu Kontynentalnego w Bischofshofen

Zdjęcie okładkowe artykułu: Newspix / LUKASZ KRAJEWSKI / FOKUSMEDIA / Na zdjęciu: Tomasz Pilch
Newspix / LUKASZ KRAJEWSKI / FOKUSMEDIA / Na zdjęciu: Tomasz Pilch
zdjęcie autora artykułu

6 stycznia w Bischofshofen zakończył się 66. Turniej Czterech Skoczni. 10 oraz 11 stycznia zostaną tam rozegrane zawody Pucharu Kontynentalnego.

W trzecim periodzie Pucharu Kontynentalnego 2017/2018 reprezentacja Polski będzie mogła wystawić czterech skoczków. W środę i czwartek w Bischofshofen wystąpi Tomasz Pilch. 6 stycznia na Paul-Ausserleitner-Schanze (HS140) 17-latek był 34. w konkursie Pucharu Świata. Trener Radek Zidek do składu powołał również Przemysława Kantykę, Klemensa Murańkę oraz Aleksandra Zniszczoła.

Kantyka spisał się najlepiej z grona Polaków podczas pierwszego weekendu Pucharu Kontynentalnego w 2018 roku. Dwukrotnie uplasował się w czołowej dziesiątce w Titisee-Neustadt. Zniszczoł i Murańka stali już na podium Pucharu Kontynentalnego w Bischofshofen. 29 stycznia 2012 roku zajęli odpowiednio drugie i trzecie miejsce.

10 stycznia na skoczni imienia Paula Ausserleitnera zaprezentują się też Paweł Wąsek i Andrzej Stękała - tym razem jako przedskoczkowie. Możliwe, że któryś z nich wystartuje w czwartkowych zawodach. Decyzja w tej sprawie zostanie podjęta po środowej rywalizacji.

Początek środowych zmagań zaplanowano na 17:00, a czwartkowych - na 10:00. Liderem klasyfikacji generalnej PK 2017/2018 jest Marius Lindvik. Norweg wystąpił ośmiokrotnie i zdobył 416 punktów. Drugą lokatę ze zdobyczą 397 "oczek" zajmuje Pilch, który uczestniczył w sześciu konkursach.

ZOBACZ WIDEO Apoloniusz Tajner krytycznie o Janie Ziobrze. "Szykował się do tego od dłuższego czasu"

Źródło artykułu: