Stefan Huber zwycięzcą konkursu PK w Czajkowskim, Paweł Wąsek na ósmym miejscu

Paweł Wąsek zajął ósme miejsce w konkursie Pucharu Kontynentalnego w Czajkowskim. Na trzynastej pozycji uplasował się Tomasz Pilch. Zwyciężył Stefan Huber.

Piotr Ziemka
Tomasz Pilch Materiały prasowe / PZN / Na zdjęciu: Tomasz Pilch
Austriak prowadził już po pierwszej serii, w której uzyskał 141,5 metra. W drugiej rundzie Stefan Huber miał piąty rezultat, ale zachował przodownictwo. To dla niego drugi wygrany konkurs Pucharu Kontynentalnego. W lutym 2017 roku zwyciężył w Iron Mountain. Z piątego miejsca zajmowanego po pierwszej odsłonie rywalizacji na drugie awansował Constantin Schmid, a z szóstego na trzecie - Cene Prevc.

Piątą lokatę wspólnie zajęli Pius Paschke oraz Dmitrij Wasiljew. Na półmetku zmagań plasowali się oni odpowiednio na dziewiętnastym i siedemnastym miejscu. W drugiej serii Niemiec zdobył najwięcej punktów, podczas gdy reprezentant gospodarzy miał drugi wynik.

Z czwartej pozycji na ósmą spadł Paweł Wąsek, a z drugiej na dziesiątą - Martin Hamann.

Trzynasty był Tomasz Pilch, 25. Klemens Murańka, a 28. Bartosz Czyż. 31. lokatę w gronie 39 zawodników zajął Aleksander Zniszczoł.