QUIZ

Genialny Kamil Stoch, nowy mistrz Polski. Miniony sezon w skokach narciarskich nie ma dla ciebie tajemnic? Udowodnij!

Miniony sezon na skoczniach narciarskich dostarczył ogromnej dawki emocji kibicom. Czy jesteś wśród tych fanów, którzy bacznie śledzili poczynania zarówno naszych reprezentantów jak i rywali? Ten quiz szybko to zweryfikuje. Pochwal się wynikiem!

1/15
Zaczynamy od pytania o... polskie podwórko. Aktualnym mistrzem naszego kraju w skokach narciarskich jest:
Kamil Stoch
Stefan Hula
Dawid Kubacki
2/15
Który z tych reprezentantów nie wziął udziału w konkursie drużynowym podczas ostatnich zimowych igrzysk olimpijskich?
Piotr Żyła
Maciej Kot
Stefan Hula
3/15
Stefan Horngacher przedłużył kontrakt z PZN-em. Jego nowa umowa obowiązywać będzie przez:
rok
trzy lata
cztery lata
4/15
Ile razy w konkursach Pucharu Świata w minionym sezonie na podium stał Maciej Kot?
zero
jeden
dwa
5/15
Kamil Stoch wygrał Kryształową Kulę w minionym sezonie, zdobywając w sumie 1443 punkty. A który z naszych reprezentantów też uplasował się w czołowej dziesiątce Pucharu Świata (633 punkty)?
Stefan Hula
Maciej Kot
6/15
W Planicy skoczył niedawno 253,5 metra. Niestety, swoją próbę podparł. Kto to taki?
Stefan Kraft
Simon Ammann
Gregor Schlierenzauer
7/15
W minionym sezonie Dawid Kubacki po raz pierwszy w karierze stanął na podium w konkursie Pucharu Świata. Dokonał tej sztuki podczas Turnieju Czterech Skoczni (3. miejsce) na obiekcie w:
Willingen
Oberstdorfie
Garmisch-Partenkirchen
8/15
Który z tych skoczków ściągany był z belki pięć razy podczas tegorocznego konkursu olimpijskiego na skoczni normalnej? Kocem okrywał go nawet Walter Hofer, dyrektor Pucharu Świata.
Kamil Stoch
Noriaki Kasai
9/15
Kamil Stoch dołożył do swojej kolekcji sukcesów dwa medale olimpijskie. Ostatnio zdobył złoto indywidualnie i brąz w drużynie w: