Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Wicemistrzyni świata w skokach narciarskich z 2009 roku zakończyła karierę

Niemiecka skoczkini narciarska, 31-letnia Ulrike Graessler ogłosiła zakończenie sportowej kariery. Jej największym osiągnięciem jest srebrny medal zdobyty na mistrzostwach świata w 2009 roku.
Piotr Ziemka
Piotr Ziemka
Ulrike Graessler Newspix / Alexander Hassenstein / Ulrike Graessler

"Ulrike Graessler to jedna z pionierek kobiecych skoków narciarskich. Bardzo przyczyniła się do rozwoju tej dyscypliny. Reprezentowała Niemcy zarówno na pierwszych mistrzostwach świata, jak i igrzyskach olimpijskich, na których rozegrano konkurs pań. Była jedną z najlepszych zawodniczek świata, w czasach, kiedy cyklem najwyższej rangi dla skoczkiń był Puchar Kontynentalny. Po powstaniu Pucharu Świata, wciąż miała miejsce w naszej drużynie" - podsumował karierę urodzonej w 1987 roku zawodniczki trener Andreas Bauer.

Skoczkinie narciarskie na mistrzostwach świata seniorek w narciarstwie klasycznym po raz pierwszy rywalizowały o medale w 2009 roku. Ulrike Graessler w tym historycznym konkursie stanęła na drugim stopniu podium. W latach 2007 i 2010 zajęła drugie miejsce w klasyfikacji końcowej Pucharu Kontynentalnego, gdy nie istniał jeszcze cykl Pucharu Świata kobiet (powstał w 2011 roku).

W mistrzostwach świata Graessler rywalizowała też w latach: 2011, 2013 i 2015. Dwukrotnie stanęła na podium konkursów Pucharu Świata. 15 stycznia 2012 roku w Predazzo i 3 marca 2012 r. w Zao była trzecia.

W grudniu 2015 roku poważnie upadła na treningu przed zawodami Pucharu Kontynentalnego w norweskim Notodden. Doznała wtedy obrażeń żeber i obojczyka. Zdołała wrócić do sportu. Pierwszy skok po kontuzji wykonała w sierpniu 2017 roku. 

ZOBACZ WIDEO Piotr Żyła w zupełnie innej roli. "To było nowe doświadczenie"

W sezonie 2017/2018 dwukrotnie zakwalifikowała się do zawodów Pucharu Świata. 21 stycznia 2018 roku w Zao sklasyfikowano ją na trzydziestej pozycji. Z kolei 24 marca 2018 w Oberstdorfie uzyskała 39. wynik. Miała wkład w zwycięstwo niemieckiej drużyny w klasyfikacji łącznej Pucharu Narodów 2017/2018. Niemki triumfowały w niej z przewagą pięciu punktów nad Japonkami.

Graessler nie znalazła się w składzie niemieckich kadr narodowych na sezon 2018/2019. "W tej sytuacji zdecydowałam, że mój czas jako zawodniczki dobiegł końca" - ogłosiła. Po zakończeniu kariery planuje skupić się na pracy w policji.

Polub Sporty Zimowe na Facebooku
Zgłoś błąd
ulrike-graessler.com / fis-ski.com
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×