Taku Takeuchi zwycięzcą Pucharu Burmistrza Sapporo na skoczni Miyanomori

Taku Takeuchi wygrał na obiekcie Miyanomori (K90, HS100) konkurs o Puchar Burmistrza Sapporo w skokach narciarskich na igelicie.

Piotr Ziemka
skoki narciarskie Getty Images / Alain Grosclaude/Agence Zoom / Na zdjęciu: skoki narciarskie
Po pierwszej serii prowadził Daiki Ito. 32-letni skoczek wylądował najdalej w konkursie, na 99. metrze. Czterokrotny triumfator indywidualnych konkursów Pucharu Świata zdobył 135 punktów. W drugiej rundzie Ito miał szósty rezultat i nie utrzymał przodownictwa. Zakończył zmagania na trzeciej pozycji.

Kolejne zwycięstwo odniósł Taku Takeuchi. W poprzednim tygodniu 31-latek triumfował podczas sportowego festiwalu w Nayoro. Po pierwszej odsłonie rywalizacji na obiekcie Miyanomori zajmował drugą lokatę po skoku na odległość 98,5 metra. Do lidera tracił 3,5 punktu. W drugiej rundzie Takeuchi poszybował najdalej - 96 metrów - i zdobył najwięcej punktów.

Na drugim stopniu podium stanął Shohei Tochimoto. Srebrny medalista mistrzostw świata juniorów 2007 i 2008 uzyskał trzecie wyniki w obu częściach konkursu. Czwarty był występujący z ostatnim, 82. numerem startowym Ryoyu Kobayashi. Na trzynastej pozycji został sklasyfikowany zwycięzca Pucharu Burmistrza Sapporo z 2017 roku - Noriaki Kasai.

Pierwszą serię rozegrano z piątej belki. Przed rozpoczęciem następnej rundy obniżono rozbieg o jeden stopień.