Puchar Kontynentalny: świetny występ Polaków w Kuusamo. Aleksander Zniszczoł znów na podium

Aleksander Zniszczoł zajął drugie miejsce w jednoseryjnym, loteryjnym konkursie Pucharu Kontynentalnego w Kuusamo. Zawody zwyciężył Norweg, Robin Pedersen.

Piotr Szarwark
Aleksander Zniszczoł WP SportoweFakty / Kacper Kolenda / Na zdjęciu: Aleksander Zniszczoł
Aleksander Zniszczoł już przed tygodniem, w Lillehammer, zasygnalizował bardzo dobrą dyspozycję. Tydzień później, w Kuusamo, udowownił, że świetne występy w Norwegii nie były przypadkiem. 24-latek zajął drugie miejsce podczas sobotnich zawodów Pucharu Kontynentalnego w Kuusamo. Ze względu na silny wiatr, runda finałowa została odwołana.

W swojej jedynej próbie Zniszczoł uzyskał aż 144 metry (o dwa metry dalej niż HS skoczni w Kuusamo), ale odjęto mu aż 39,8 punktu za wiatr (3,4 m/s). Triumfatorem zmagań został Norweg, Robin Pedersen, który skoczył o 8,5 metra bliżej od Polaka, ale miał odjęte tylko 18,3 punktu.

Na trzeciej lokacie uplasował się weteran skoków narciarskich, Robert Kranjec, natomiast tuż za podium znalazł się kolejny z Polaków, Andrzej Stękała (137,5 metra, 28 punktów odjętych za wiatr). Punkty zdobyło jeszcze dwóch Polaków - Paweł Wąsek był 11. (134,5 metra, 36,7 punktów odjętych), natomiast 30. pozycja przypadła Klemensowi Murańce (125 metrów). Dopiero 44. miejsce po skoku na 98 metrów zajął Tomasz Pilch.

Pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej utrzymał Marius Lindvik, Zniszczoł jest w niej trzeci, ale do lidera traci tylko 30 "oczek". W niedziele odbędzie się drugi konkurs PK w Kuusamo.