KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Horngacher skrytykował PZN. "W tej kwestii jesteśmy najbardziej ślepi"

Portale społecznościowe stały się bardzo ważne w świecie sportu. Z duchem czasu jednak nie podąża Polski Związek Narciarski. To nie podoba się trenerowi naszych skoczków.

Robert Czykiel
Robert Czykiel
Stefan Horngacher Newspix / Tomasz Markowski / Na zdjęciu: Stefan Horngacher
Polacy w skokach narciarskich stali się potęgą, a wielka w tym zasługa Stefana Horngachera. Austriacki szkoleniowiec wprowadził wiele innowacyjnych metod w treningu, a dziś widzimy efekty jego wizji. Cały czas jednak dąży do perfekcji i w austriackich mediach poruszył istotną kwestię.

"Kronen Zeitung" napisał artykuł o marketingu oraz wykorzystaniu portali społecznościowych w skokach narciarskich. Polacy z jednej strony nie mogą narzekać. Sukcesy sprawiły, że pojawiło się wielu sponsorów, dzięki czemu Biało-Czerwoni nie muszą się o nic martwić.

- Mamy wszystko, czego potrzebujemy. Wiedziałem, że inwestycje będą potrzebne. Sprzęt, treningi, hotele, podróże... W ciągu trzech lat awansowaliśmy do wyższej klasy pod tymi względami - opowiada Horngacher.

Trener naszych skoczków jednak dodaje, że nie wszystko jest idealnie. Polski Związek Narciarski nie potrafi w pełni wykorzystać potencjału. Federacja po macoszemu traktuje portale społecznościowe, co nie podoba się Horngacherowi.

- W tej kwestii jesteśmy najbardziej ślepą drużyną. Jesteśmy najsilniejszą reprezentacją, mamy wokół siebie najwięcej mediów, a nie mamy nawet rzecznika prasowego - mówi z żalem.

W rzecznika przeważnie wciela się Adam Małysz, który jest dyrektorem kadry. Przykładowo w Austrii lub Norwegii nad wizerunkiem w sieci pracują specjalne zespoły. W Polsce PZN na Facebooku śledzi zaledwie 32 tys. internautów. Sam Kamil Stoch ma ich blisko milion, a Piotr Żyła przekroczył tę magiczną barierę.

W Austrii statystyki są znacznie słabsze, choć pracują nad nimi oddelegowani do tego ludzie. To pokazuje, że PZN marnuje potencjał. Umiejętne wykorzystanie portali społecznościowych może przyciągnąć kolejnych sponsorów. Z kolei zatrudnienie rzecznika zapewniłoby naszym skoczkom większy komfort pracy.

ZOBACZ WIDEO Polacy zaskoczyli podczas lotów narciarskich. "Loty to pewna nagroda i frajda"


Oglądaj skoki narciarskie w WP Pilot!
Polub Sporty Zimowe na Facebooku
Zgłoś błąd
Kronen Zeitung
Komentarze (30)
 • marek_ber Zgłoś komentarz
  nie wierzę, że w rodzinie kotów nie ma kogoś, kto mógłby pełnić funkcję rzecznika PZN, przecież to rodzina płodna w specjalistów wszelakiej maści
  • Jerzy Gicala Zgłoś komentarz
   Zawiść i złośliwość przemawiają w opiniach wielu komentarzach, a brak racjonalizmu i obiektywizmu !!! Czyli, jak zwykle u Polaków !!! A potrzeba rozwagi !!!
   • sarasell Zgłoś komentarz
    I ma w 100 % rację, a w Niemczech komentatorami w TV są mistrzowie typu Schmidt, Hanawald itp, a w Polsce mafia nieudaczników Kotów, dlatego Maćka się finansuje a nie młodych i zdolnych
    Czytaj całość
    skoczków.
    • sarasell Zgłoś komentarz
     I ma w 100 % rację, a w Niemczech komentatorami w TV są mistrzowie typu Schmidt, Hanawald itp, a w Polsce mafia nieudaczników Kotów, dlatego Maćka się finansuje a nie młodych i zdolnych
     Czytaj całość
     skoczków.
     • FAN SPEEDWAYA nr 1 Zgłoś komentarz
      TAJNER,do pracy..zamiast obciskiwac młodą dziewczynę ( o 40 lat młodsza) to niech ta łazega ruszy do pracy..lenie z PZN..((
      • Obserwujacy Zgłoś komentarz
       UWAGA. Ostrzegam przed salonem PLAY w Echo Pabianice. Pani tam pracująca dopisuje do umowy o internet (bez wiedzy podpisującego umowę), numer telefonu wymówiony Play. P4 (PLAY) odrzuca
       Czytaj całość
       odwołanie i nakład kary. Sieć jest na granicy bankructwa i oszukuje klientów, szukając dochodu.
       • Stanisław Dublanka Zgłoś komentarz
        Potęgę polskich skoków stworzył Łukasz Kruczek ale za bardzo się skumał z zawodnikami i nie mógł wymusić na nich odpowiedniego postępowania. Hongacher jako nowy trener ich
        Czytaj całość
        zdyscyplinował. Ale z problemem małej szybkości nie może sobie poradzić. Może podpatrzy Japończyków.
        • S P Q R Zgłoś komentarz
         Średni wiek zarządu PZN to 60+ Więc nie dziwcie się, że te zgrzybiałe leśne dziadki nie ogarniają kwestii "mediów społecznościowych"
         • prym Zgłoś komentarz
          A w szczególności prezes dba o swojego....członka!Zamiast o to o co musi statutowo.
          • analda2 Zgłoś komentarz
           chce odejść ? niech odchodzi! a nie raptem coś mu się nie podoba. niech spada do tych niemców
           • Marco Lar Zgłoś komentarz
            PZN jak wszystkie związki sportowe. Polsce to banda kombinatorów i pasibrzuchów. Dbają tylko aby ich członkom było dobrze.
            • ja33 Zgłoś komentarz
             skoczkowie na skoczniach a pzn ma dbac o ich dzis i jutro. pan paniue Horngaher niech wpadnie w zadume i popatrzy co daly portale spolecznosciowe skoczkom z pana kraju.
             • ROB3333 Zgłoś komentarz
              Wszystkie związki sportowe w Polsce to jeszcze PZPR...i długo to się nie zmieni
              Zobacz więcej komentarzy (7)
              Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
              ×
              Sport na ×