PŚ w Predazzo: świetny prognostyk przed konkursem! Kubacki najlepszy w serii próbnej

Po dalekim skoku na 132. metr Dawid Kubacki wygrał serię próbną przed sobotnim konkursem PŚ w Predazzo. Piąty był główny faworyt rywalizacji Ryoyu Kobayashi. 6. miejsce zajął Kamil Stoch, a 10. pozycję Piotr Żyła.

Szymon Łożyński
Dawid Kubacki Newspix / TOMASZ MARKOWSKI / Na zdjęciu: Dawid Kubacki
W sobotnim treningu warunki na skoczni były zdecydowanie gorsze niż dzień wcześniej. Uśredniony wiatr w plecy dochodził nawet do 2 m/s. Z niskich belek startowych (nr 9 i 10) zawodnicy mieli duże problemy z doskoczeniem nawet do punktu konstrukcyjnego obiektu.

Momentami podmuchy były jednak słabsze i na takie warunki trafił właśnie Dawid Kubacki. Nowotarżanin wykorzystał to doskonale i uzyskał aż 132. metry. Była to najlepsza odległość treningu i najwyższa nota. Na 2. miejscu sklasyfikowany został Robert Johansson, który z Polakiem przegrał o 2,2 punktu.

Bardzo dobrze w serii próbnej zaprezentował się także Kamil Stoch. Trzykrotny mistrz olimpijski miał już znacznie mocniejszy wiatr w plecy niż Kubacki. Mimo to doleciał do 125. metra i został sklasyfikowany na 6. pozycji. Z kolei 5. miejsce zajął Ryoyu Kobayashi, który w jeszcze bardziej niekorzystnych warunkach wylądował na 123. metrze.

Niezłe 10. i 19. pozycję zajęli Piotr Żyła oraz Stefan Hula. Jakub Wolny został sklasyfikowany w trzeciej, a Maciej Kot w czwartej dziesiątce. Początek pierwszej serii konkursu o 16:00.