PŚ w skokach narciarskich: Ryoyu Kobayashi rozbił bank, Kamil Stoch w czołówce

Ryoyu Kobayashi był bezapelacyjnie najlepszym skoczkiem sezonu 2018/19. Liczne sukcesy Japończyka przełożyły się na bardzo wysokie zarobki. W sumie zainkasował blisko 1,5 miliona złotych.

Piotr Szarwark
Ryoyu Kobayashi PAP / Grzegorz Momot / Na zdjęciu: Ryoyu Kobayashi
Ryoyu Kobayashi w fantastycznym stylu zakończył sezon 2018/19, potwierdzając swoją dominację w cyklu. Japończyk zwyciężył ostatni konkurs w Planicy, pobił rekord skoczni, triumfował w turnieju Planica 7, a także w klasyfikacji generalnej lotów narciarskich.

Tym samym Kobayashi tylko w niedzielę zainkasował 30 tysięcy franków: 10 tys. za zwycięstwo w zawodach i 20 tys. za wygraną w Planica 7. W sumie, w całym sezonie 2018/19 zarobił blisko 1,5 miliona złotych:

- 961000 PLN za miejsca zajmowane w poszczególnych konkursach PŚ
- 258000 PLN za triumf w Raw Air
- 86000 PLN za triumf w Willingen Five
- 76000 PLN za wygraną w Turnieju Czterech Skoczni
- 76000 PLN za wygraną w Planica 7

Drugie miejsce w klasyfikacji finansowej zajął Stefan Kraft, który zarobił około 863 tysiące złotych (691 tys. za miejsca zajmowane w zawodach PŚ i 172 tys. za drugie miejsce w Raw Air). Na trzecim miejscu pod tym względem uplasował się Kamil Stoch, zarabiając niespełna 600 tys. złotych, a na czwartym Piotr Żyła - 546 tys. złotych.

Klasyfikacja finansowa Pucharu Świata (uwzględnione premie za triumfy w Turnieju Czterech Skoczni, Willingen Five, Raw Air i Planica 7):