Ośmiu skoczków i cztery zawodniczki w norweskiej kadrze A na sezon 2019/2020

Ośmiu mężczyzn oraz cztery kobiety powołano do składu kadry A reprezentacji Norwegii w skokach narciarskich na sezon 2019/2020.

Piotr Ziemka
Piotr Ziemka
Na zdjęciu od lewej w górnym rzędzie: Johann Andre Forfang i Daniel Andre Tande Od lewej na dole Anders Fannemel i Robert Johansson WP SportoweFakty / Kacper Kolenda / Na zdjęciu od lewej w górnym rzędzie: Johann Andre Forfang i Daniel Andre Tande. Od lewej na dole Anders Fannemel i Robert Johansson
W męskiej reprezentacji Norwegii na sezon 2019/2020 znaleźli się: Anders Fannemel, Johann Andre Forfang, Halvor Egner Granerud, Robert Johansson, Marius Lindvik, Thomas Aasen Markeng, Robin Pedersen, a także Daniel Andre Tande.

W porównaniu do składu z poprzedniego roku, nowymi zawodnikami w ekipie trenowanej przez Alexandra Stoeckla są: Lindvik, Markeng i Pedersen. W maju 2018 r. do najważniejszej norweskiej reprezentacji w skokach narciarskich powołano siedmiu skoczków, w tym Andreasa Stjernena i Kennetha Gangnesa. Obaj ci urodzeni w latach 80. XX wieku Norwegowie, w trakcie sezonu 2018/2019 zdecydowali się na zakończenie kariery.

Portal skiforbundet.no ogłosił również kadrę A w skokach narciarskich kobiet. W zespole prowadzonym przez Christiana Meyera będą trenowały brązowe medalistki konkursu drużynowego rozegranego podczas mistrzostw świata 2019 w Seefeld: Ingebjoerg Saglien BraatenMaren Lundby, Silje Opseth oraz Anna Odine Stroem.

24 marca 2019 roku Lundby otrzymała Kryształową Kulę za zwycięstwo w klasyfikacji końcowej Pucharu Świata. Wśród mężczyzn, najwyżej z Norwegów został sklasyfikowany Johansson. Trzykrotny medalista igrzysk olimpijskich z 2018 r. zajął w generalnym rankingu szóstą pozycję.

ZOBACZ WIDEO: Adam Małysz: Trener Ronny Hornschuh przeraził się skalą zainteresowania skokami w Polsce


Marcin Gortat po raz pierwszy opowiada o pożegnaniu z tatą. "Kiedy ścisnął moją dłoń, prawie zgniótł mi kości". ZOBACZ PREMIEROWY ODCINEK PROGRAMU "ŻYCIE PO ŻYCIU"
Czy skoczek z Norwegii wygra indywidualny konkurs Letniej Grand Prix w 2019 roku?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×