Skoki. Letnie Grand Prix. Klasyfikacja generalna: Yukiya Sato nowym liderem, Dawid Kubacki pozostał w "10"

Yukiya Sato został po rywalizacji w Hakubie nowym liderem klasyfikacji generalnej Letniego Grand Prix 2019. Z reprezentantów Polski najwyżej plasuje się Dawid Kubacki, który jest ósmy.

Adrian Nuckowski
Yukiya Sato Getty Images / Linnea Rheborg / Na zdjęciu: Yukiya Sato
24-letni Japończyk znakomicie spisał się podczas dwóch konkursów indywidualnych na skoczni olimpijskiej w Hakubie. Yukiya Sato podczas piątkowej rywalizacji zajął drugie miejsce, natomiast w sobotę uplasował się o jedną lokatę niżej. Wyniki te sprawiły, że z dorobkiem 244 punktów objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej Letniego Grand Prix. Tuż za jego plecami znajduje się nieobecny w Japonii, Słoweniec Timi Zajc (236 punktów). Czołową trójkę uzupełnia Naoki Nakamura.

Już na piątej pozycji znajduje się triumfator konkursów w Hakubie, Ryoyu Kobayashi. Starty w ten weekend były dla niego pierwszymi, podczas LGP 2019.

Z reprezentantów Polski w czołowej "10"  jest tylko Dawid Kubacki. Nowotarżanin jest sklasyfikowany na ósmym miejscu.

Klasyfikacja generalna Letniego Grand Prix po konkursie w Hakubie (6 z 8 zawodów):