Skoki. Klemens Murańka zwycięzcą konkursu Pucharu Kontynentalnego w Lillehammer

Klemens Murańka wygrał konkurs Letniego Pucharu Kontynentalnego mężczyzn w Lillehammer. Wśród kobiet triumfowała Sara Takanashi.

Piotr Ziemka
Klemens Murańka PAP / Grzegorz Momot / Na zdjęciu: Klemens Murańka
W rywalizacji skoczków rozegrano tylko jedną serię. Drugą rundę rozpoczęto, ale przerwano z powodu silnego wiatru po skokach dwunastu zawodników. Klemens Murańka wylądował na 135. metrze skoczni w Lillehammer (HS140) i wygrał z dorobkiem 119,1 punktu. To dla niego jedenasty sukces w zawodach Pucharu Kontynentalnego w skokach narciarskichPierwszy triumf odniósł 21 września 2013 roku.

W Letnim Pucharze Kontynentalnym 2019 Murańka zwyciężył również w sierpniowych zawodach w Wiśle.

Drugą lokatę zajął Philipp Raimund. Na trzecim miejscu został sklasyfikowany zwycięzca dwóch poprzednich konkursów LPK, lider klasyfikacji generalnej - Rok Justin. Słoweniec ma 31 punktów przewagi nad Murańką w "generalce".

Tuż za podium znalazł się Simon Ammann. Najlepiej z reprezentantów gospodarzy, Norwegów spisał się Christian Ingebrigtsen (piąta lokata).

Ósmy był Stefan Hula, dwunasty Andrzej Stękała, trzynasty Paweł Wąsek, 38. Kacper Juroszek, a 46. Aleksander Zniszczoł. Skakało 53 zawodników.

6. Pius Paschke Niemcy 246

Na podium konkursu kobiet stanęły trzy Japonki. Zdecydowanie triumfowała Sara Takanashi. Zwyciężczyni ośmiu edycji Letniej Grand Prix jako jedyna ruszała z jedenastej belki, podczas gdy inne zawodniczki z czołowej szóstki startowały z trzynastej. Drugie wyniki w obu częściach rywalizacji miała Yuki Ito, a trzecie - Nozomi Maruyama.

Na szóstej pozycji została sklasyfikowana Sarah Hendrickson. Pierwsza zdobywczyni Kryształowej Kuli za zwycięstwo w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata w skokach narciarskich kobiet, mistrzyni świata z 2013 roku poprzednio w zawodach rozgrywanych pod egidą Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS) uczestniczyła 25 marca 2018 roku.

Szesnasta była Anna Twardosz, dwudziesta Kinga Rajda, 34. Joanna Szwab, 42. Nicole Konderla, a 49. Wiktoria Przybyła. Skakały 53 zawodniczki.