Skoki. Wygrana drużyny z Moskwy z Jewgienijem Klimowem na mistrzostwach Rosji

Konkurs drużynowy zakończył w Krasnej Polanie mistrzostwa Rosji 2019 w skokach narciarskich na igelicie. Mistrzowski tytuł obronili zawodnicy reprezentujący Obwód Moskiewski.

Piotr Ziemka
Jewgienij Klimow WP SportoweFakty / Kacper Kolenda / Na zdjęciu: Jewgienij Klimow
Na najwyższym stopniu podium stanęli: Nikołaj Matawin, Ilmir Hazetdinow, Michaił Nazarow oraz Jewgienij Klimow. Najlepszym skoczkiem zawodów okazał się Klimow. Triumfator niedzielnego konkursu indywidualnego uzyskał 130,5 oraz 127,5 metra i zdobył 237,6 punktu.

Drugie miejsce zajęli zawodnicy z Niżnego Nowogrodu: Iwan Lanin, Michaił MaksimoczkinDenis Korniłow, a także Roman Trofimow. Maksimoczkin miał najlepszą sumę odległości - 134 oraz 132 metry, uzbierał 236,2 punktu (tylko 1,4 mniej od Klimowa). Na półmetku Moskwa prowadziła z dorobkiem 437,8 pkt, podczas gdy Niżny Nowogród zgromadził 423,9. W drugiej serii Lanin, Maksimoczkin, Korniłow, a także Trofimow wywalczyli łącznie 10,1 więcej od liderów (433,4 do 423,3), lecz zawodnicy ze stolicy utrzymali przodownictwo.

Matawin, Hazetdinow, Nazarow i Klimow triumfowali ze zdobyczą 861,1 punktu, a srebrni medaliści uzyskali 857,3.

Podczas poprzednich mistrzostw Rosji w skokach narciarskich na igelicie w październiku 2018 roku w zwycięskim składzie nie było Matawina, występował wtedy nieobecny tym razem Dmitrij Wassiliew. Z kolei w zimowych mistrzostwach Rosji w marcu 2019 ekipa z Obwodu Moskiewskiego wygrała mimo nieobecności Klimowa.

Brązowe medale otrzymali skoczkowie z Sachalińska (620 "oczek") z między innymi Aleksandrem Bażenowem. Sklasyfikowano 13 zespołów. Pierwsza trzynastka uczestników konkursu ruszała z 33. belki. Pozostałe 7 kolejek rozegrano z 31. bramki.

Kibicuj polskim skoczkom w Pilocie WP (link sponsorowany)
Czy Jewgienij Klimow będzie w czołowej dziesiątce konkursu Letniej Grand Prix 2019 w Hinzenbach?