Skoki narciarskie. 68. Turniej Czterech Skoczni. Kamil Stoch drugi na pierwszym treningu

Philipp Aschenwald zwyciężył pierwszy trening przed kwalifikacjami do konkursu w Oberstdorfie w ramach Turnieju Czterech Skoczni. Za jego plecami znalazł się Kamil Stoch.

Piotr Szarwark
Kamil Stoch PAP/EPA / URS FLUEELER / Na zdjęciu: Kamil Stoch
71 zawodników znalazło się na liście startowej pierwszego treningu przed kwalifikacjami do konkursu w Oberstdorfie. Zgodnie z przewidywaniami synoptyków, wiatr nie utrudniał skoków, wobec czego trening przebiegał bardzo sprawnie.

Najlepiej spisał się w nim Philipp Aschenwald, który uzyskał 132 metry. O metr dalej przy nieco bardziej korzystnych warunkach wylądował Kamil Stoch (133 m), co dało mu drugie miejsce. Trzeci był Yukiya Sato (137 metrów z wyższej belki).

Z dobrej strony zaprezentował się Piotr Żyła (131,5 metra, dziewiąte miejsce). Słabiej spisali się natomiast pozostali Polacy. Dawid Kubacki zajął 31. lokatę (123 m), trzy pozycje niżej znalazł się Stefan Hula (123,5 m). Dopiero 53. miejsce zajął Maciej Kot (113,5 m), a problemy w swoim skoku miał Jakub Wolny (93,5 m) i zajął przedostatnie miejsce.

Trening rozpoczął się z 16. belki, w pewnym momencie jury obniżyło ją do 14., a po skoku Sato na 137 metrów, ta została obniżona do 12.

Na 14. miejscu w pierwszym treningu znalazł się Ryoyu Kobayashi (123,5 m), a dopiero 24. był Stefan Kraft (120,5 m).

W Oberstdorfie trwa drugi trening. Na 16:00 zaplanowane są kwalifikacje.