Skoki narciarskie. 68. Turniej Czterech Skoczni w Ga-Pa: będą hity! Bardzo trudne zadanie przed Piotrem Żyłą!

Czas na drugi konkurs 68. Turnieju Czterech Skoczni (o 14:00). W pierwszej serii zmagań w Garmisch-Partenkirchen nie zabraknie hitowych par. Biało-Czerwoni będą rywalizować m.in. z Norwegami. Niezwykle interesująco zapowiada się starcie Piotra Żyły.

Szymon Łożyński

Piotr Żyła - Marius Lindvik

To hit dnia. Marius Lindvik przed 68. Turniejem Czterech Skoczni typowany był przez rodaka Andersa Jacobsena na czarnego konia zawodów. Zmagania zaczął od 10. miejsca w Oberstdorfie. Nieco słabiej poszło mu jednak w kwalifikacjach w Ga-Pa, w których po skoku na 128. metr zajął dopiero 35. pozycję.

Generalnie jednak na młodego Norwega trzeba bardzo uważać. Od początku sezonu 2019/2020 jest w ścisłej czołówce. W grudniu w Klingenthal zajął 3. miejsce i po raz pierwszy w karierze stanął na podium indywidualnego konkursu Pucharu Świata. W klasyfikacji generalnej cyklu zajmuje wysokie 10. miejsce, czyli jest wyżej niż Piotr Żyła (17. lokata).

Patrząc jednak tylko na 68. TCS, to nasz reprezentant będzie faworytem tego starcia. Wiślanin ustabilizował formę i praktycznie każdy jego skok w Turnieju jest minimum dobry. W Oberstdorfie był piąty. W Ga-Pa bardzo dobrze skakał w treningach. Później w kwalifikacjach zaprezentował się tylko nieco słabiej, lądując na 132. metrze i zajmując 16. miejsce.

Kibicuj polskim skoczkom w Pilocie WP (link sponsorowany)