Skoki narciarskie. 68. Turniej Czterech Skoczni. Drugi trening dla Krafta, Stoch znów w czołówce

Stefan Kraft okazał się najlepszy na drugim treningu przed kwalifikacjami do konkursu w Bischofshofen, w ramach 68. Turnieju Czterech Skoczni. Znów w ścisłej czołówce znalazł się Kamil Stoch.

Piotr Szarwark
Kamil Stoch PAP/EPA / CHRISTIAN BRUNA / Na zdjęciu: Kamil Stoch
71 zawodników znalazło się na liście startowej treningów przed kwalifikacjami do konkursu w Bischofshofen. Skoczkowie w obu seriach musieli radzić sobie z tylnym wiatrem, który w pewnych momentach przekraczał nawet 1 m/s.

Na drugim treningu najlepszy był Stefan Kraft (138,5 m). Drugie miejsce zajął Peter Prevc (140 m, ale z najazdu dłuższego o dwie platformy), a trzeci był Ryoyu Kobayashi (136,5 m). Czwartą lokatę zajął Kamil Stoch (137 m w lepszych warunkach, niż Ryoyu).

W stosunku do pierwszego treningu poprawił się Piotr Żyła (130 metrów, 24. miejsce). Pozostali Biało-Czerwoni zaprezentowali się słabo. Stefan Hula wylądował na 125 metrze (41. miejsce), dwa metry krócej skoczył Maciej Kot (48. lokata), a tylko 118 metrów uzyskał Jakub Wolny (58. miejsce).

W pierwszej sesji treningowej najwyższą notę uzyskał Michael Hayboeck (135 m), drugie miejsce zajął Ryoyu Kobayashi (131 m), a trzeci był Stephan Leyhe (134 m). Tuż za podium uplasował się Kamil Stoch (130 m), a za nim znalazł się Dawid Kubacki (129 m). Jeśli chodzi o pozostałych głównych rywali Kubackiego w Turnieju Czterech Skoczni, Marius Lindvik był 11. (125,5 m), a Karl Geiger zajął 18. miejsce (123 m). Również na drugim treningu Geiger znalazł się poza pierwszą "10".

Po 126 metrów uzyskali Stefan Hula i Jakub Wolny (odpowiednio 17. i 27. miejsce), 117,5 metra w trudnych warunkach skoczył Piotr Żyła (39. miejsce), a najsłabiej spisał się Maciej Kot - 116 metrów, 44. lokata.

Na 16:30 zaplanowane są kwalifikacje.