Skoki. Aleksander Zniszczoł 4., Andrzej Stękała 5., Klemens Murańka 6. w PK w Bischofshofen

Trzech Austriaków stanęło na podium konkursu Pucharu Kontynentalnego w Bischofshofen. Czwarte miejsce zajął Aleksander Zniszczoł.

Piotr Ziemka
Aleksander Zniszczoł WP SportoweFakty / Kacper Kolenda / Na zdjęciu: Aleksander Zniszczoł
W obu seriach najdalej skoczył i najwięcej punktów zdobył Clemens Leitner. Austriak w pierwszej odsłonie wylądował na 133. metrze Paul-Ausserleitner-Schanze (HS142). W drugiej rundzie 21-letni skoczek uzyskał 135,5 metra. Drugie miejsce zajmowane na półmetku utrzymał Stefan Huber. Na trzecim stopniu podium stanął kolejny z reprezentantów gospodarzy - Clemens Aigner.

Z siódmego miejsca po pierwszej rundzie na piąte awansował Andrzej Stękała, z ósmego na czwarte Aleksander Zniszczoł, a z dziewiątego na szóste - Klemens Murańka. Zniszczoł miał trzeci wynik podczas drugiej serii. 24. był Paweł Wąsek, a 25. - Adam Niżnik. Na 39. miejscu został sklasyfikowany Tomasz Pilch. Poza czołową trzydziestką znalazł się też Noriaki Kasai (37. lokata).

Leitner po raz czwarty stanął na podium konkursu PK w skokach narciarskich, po raz pierwszy triumfował. 15 września 2019 roku był trzeci na igelicie w Lillehammer. Trzy miesiące później w Kuusamo zajął trzecią oraz drugą lokatę.

Jarl Magnus Riiber po raz dwudziesty wygrał indywidualny konkurs Pucharu Świata

Z czwartego miejsca po pierwszej części rywalizacji na siedemnaste spadł Taku Takeuchi. Japończyk nadal jest liderem klasyfikacji generalnej. Zdobył 339 punktów. Leitner znajduje się na drugiej pozycji z dorobkiem 320 "oczek". Trzynastą lokatę zajmuje najlepszy z Polaków - Zniszczoł (101 pkt).

Czy Polak będzie w czołowej trójce niedzielnego konkursu Pucharu Kontynentalnego w Bischofshofen?