Skoki narciarskie. Puchar Świata w Titisee-Neustadt 2020: Dawid Kubacki 3., Kamil Stoch 4. na treningu

Dawid Kubacki zajął trzecie miejsce na pierwszym piątkowym treningu w Titisee-Neustadt. Czwarty wynik miał Kamil Stoch. Najwięcej punktów zdobył Ryoyu Kobayashi.

Piotr Ziemka
Dawid Kubacki Getty Images / Alexander Hassenstein/Bongarts / Na zdjęciu: Dawid Kubacki
Jako 46. skakał Kamil Stoch. Zwycięzca konkursu Pucharu Świata w Titisee-Neustadt z grudnia 2013 roku wylądował na 134. metrze Hochfirstschanze (K125, HS142) i zdobył 75,9 punktu. Dawid Kubacki uzyskał 130 metrów i 78 "oczek". Stochowi za wiatr odjęto 11,6 punktu, podczas gdy Kubackiemu - 2,3 pkt.

Najlepszy okazał się Ryoyu Kobayashi. Japończykowi dodano za wiatr pół punktu.

Na 28. pozycji został sklasyfikowany Piotr Żyła. Z kolei 29. był lider klasyfikacji łącznej Pucharu Świata - Karl Geiger. Drugi w "generalce" Stefan Kraft zajął siódmą lokatę.

Trening rozpoczęto z dwunastej belki. Po skoku dziesiątego zawodnika obniżono rozbieg o dwa stopnie. Z dziesiątej platformy startowali zawodnicy z numerami od jedenastego do 44. Ostatnia siódemka ruszała z dziewiątej belki.

Kombinator norweski Szczepan Kupczak w składzie na zawody Pucharu FIS w Zakopanem

48. wynik miał Maciej Kot, za którym znaleźli się tylko: Jarkko Maeaettae, Heung-Chul Choi i Seou Choi.