Skoki narciarskie. Puchar Świata w Zakopanem: Dawid Kubacki 2. w serii próbnej

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP / Grzegorz Momot / Na zdjęciu: Dawid Kubacki
PAP / Grzegorz Momot / Na zdjęciu: Dawid Kubacki

Dawid Kubacki zajął drugie miejsce w serii próbnej przed indywidualnym konkursem Pucharu Świata 2019/2020 w Zakopanem. Najdłuższą odległość osiągnął Kamil Stoch. Najwięcej punktów zdobył Stephan Leyhe.

Kamil Stoch uzyskał na Wielkiej Krokwi imienia Stanisława Marusarza 139,5 metra i zdobył 96 punktów. Po skoku czterokrotnego zwycięzcy indywidualnych zawodów Pucharu Świata w Zakopanem obniżono rozbieg z siedemnastej belki na szesnastą. Ostatecznie Stoch był piąty.

Z grona pięciu czołowych skoczków klasyfikacji generalnej Pucharu Świata 2019/2020 - startujących z szesnastej platformy - najdalej poszybował i najwięcej punktów zdobył Dawid Kubacki. Zwycięzca 68. Turnieju Czterech Skoczni uzyskał 97,9 punktu i zajął drugą lokatę. Trzy dziesiąte więcej wywalczył Stephan Leyhe. Na trzynastej pozycji został sklasyfikowany Piotr Żyła.

Serię próbną rozpoczęto z osiemnastej belki. Po skoku 26. na liście startowej Romana Koudelki obniżono rozbieg o jeden stopień.

[url=/kombinacja-norweska/866144/kombinacja-szczepan-kupczak-najwyzej-w-sezonie-960-punktow-na-1000-mozliwych-jar]Szczepan Kupczak najwyżej w sezonie, 960 punktów na 1000 możliwych Jarla Magnusa Riibera

[/url]Skakało 48 zawodników. W serii próbnej nie wzięli udziału Daiki Ito i Yukiya Sato.

Kinga Rajda z punktami Pucharu Świata w Rasnovie, Maren Lundby przerwała zwycięską passę Austriaczek

W czołowej trzydziestce nie znaleźli się Maciej Kot i Aleksander Zniszczoł. Początek konkursu zaplanowano na godzinę szesnastą.