Skoki narciarskie. Puchar Świata w Zakopanem. Nie zmarnował szansy! Dawid Kubacki dorównał legendzie

Przeszedł do historii! Dawid Kubacki zajął 3. miejsce w konkursie Pucharu Świata w Zakopanem. Stanął po raz dziewiąty z rzędu na podium. Wyrównał wynik między innymi legendy skoków Mattiego Nykaenena. Poprawił też własny rekord Polski.

Szymon Łożyński
Dawid Kubacki PAP / Grzegorz Momot / Na zdjęciu: Dawid Kubacki

Fantastyczna seria Dawida Kubackiego trwa. Pod koniec 2019 roku zajął 3. miejsce w Oberstdorfie i nie zatrzymuje się. Już w dziewięciu konkursach z rzędu stał na podium. W tej klasyfikacji goni kolejne legendy skoków i poprawia rekord Polski.

W klasyfikacji wszech czasów, uwzględniającej zawodników z największą liczbą podium z rzędu, Kubacki jest już trzeci. Po 3. pozycji w Zakopanem dogonił trójkę Matti Nykaenen, Gregor Schlierenzauer i Stefan Kraft. Lepsi są już tylko Peter Prevc (12 podium z rzędu) i Janne Ahonen (13).

W polskiej klasyfikacji Kubacki coraz bardziej zostawia w tyle Kamila Stocha oraz Adama Małysza. Obaj mają po sześć miejsc w czołowej trójce z rzędu.