Skoki narciarskie. Puchar Świata Lahti 2020: Dawid Kubacki drugi po 1 serii! Stefan Kraft liderem

Stefan Kraft prowadzi po pierwszej serii konkursu Pucharu Świata w Lahti. Drugie miejsce zajmuje Dawid Kubacki. Piąty jest Kamil Stoch.

Piotr Ziemka
Dawid Kubacki Getty Images / Daniel Kopatsch/Bongarts / Na zdjęciu: Dawid Kubacki
126,5 metra na obiekcie Salpausselkä (HS130) uzyskał Kamil Stoch. Trzykrotny zwycięzca indywidualnych konkursów Pucharu Świata w Lahti zdobył 134,9 punktu. Po swoim skoku Stoch zajmował drugą lokatę. Prowadził wówczas Michael Hayboeck. Austriaka zmienił na czele Dawid Kubacki. Triumfator kwalifikacji skoczył o pół metra dalej i zdobył 1,2 punktu więcej od Hayboecka.

Lepiej niż w treningu i kwalifikacjach spisał się Karl Geiger. Drugi zawodnik klasyfikacji generalnej Pucharu Świata we wcześniejszych piątkowych seriach znajdował się poza czołową dziesiątkę, ale w pierwszej rundzie konkursowej miał trzeci rezultat - zdobył dziewięć dziesiątych punktu mniej od Kubackiego.

Najdalej w pierwszej rundzie skoczył i najwięcej punktów zdobył występujący jako ostatni - lider Pucharu Świata Stefan Kraft. Austriak osiągnął 129,5 metra. Zgromadził 3,7 punktu więcej od Kubackiego. Stoch zakończył pierwszą rundę na piątej pozycji. Do Geigera ma stratę 1,6 punktu.

Kraft spisał się najlepiej, a Kubacki zajął drugie miejsce również podczas drugiej piątkowej serii treningowej w Lahti.

Do drugiej serii nie zakwalifikował się niespodziewanie Piotr Żyła. Brązowy medalista mistrzostw świata Lahti 2017 zajął dopiero 37. lokatę. Jeszcze niżej - w piątej dziesiątce - znaleźli się: Klemens Murańka, Aleksander Zniszczoł oraz Jakub Wolny. Zdyskwalifikowany za nieprawidłowy kombinezon został Junshiro Kobayashi. Wszyscy startowali z siódmej belki.

Początek drugiej odsłony zaplanowano na godzinę 18:37 polskiego czasu (19:37 w Finlandii).