QUIZ

Giga-quiz. Same znane twarze. Rozpoznaj polskie gwiazdy sportu

30 zdjęć, 30 pasujących do nich nazwisk. Prawdziwy kibic nie popełni błędu, bo to same tuzy polskiego sportu. Skup się, nie podejmuj pochopnych decyzji. Maksimum punktów zdobędą nieliczni. Zapraszamy do zabawy!

1/30
Ikona wśród polskich sztangistów. Złoto i srebro olimpijskie, mnóstwo tytułów mistrza Europy. Od jakiegoś czasu bawi się w MMA.
Bartłomiej Bonk
Krzysztof Siemion
Szymon Kołecki
2/30
W liczbie strzelonych bramek dla reprezentacji Polski dał się wyprzedzić tylko Robertowi Lewandowskiemu.
Grzegorz Lato
Ernest Pol
Włodzimierz Lubański
3/30
Ma w swoim dorobku trzecie miejsce na mistrzostwach świata z polską reprezentacją. Zdobył dla kadry dwa gole.
Jan Domarski
Władysław Żmuda
Zdzisław Kapka
4/30
Złoto olimpijskie, cztery złota mistrzostw świata, mistrzostwo Europy... Można by długo wymieniać. Wszystkie najważniejsze osiągnięcia wywalczył w wioślarskiej czwórce podwójnej.
Marek Kolbowicz
Konrad Wasielewski
Michał Jeliński
5/30
Jedna z największych gwiazd polskiego sportu w historii. Tego pana nikomu nie trzeba przedstawiać.
Kamil Stoch
Adam Małysz
Wojciech Fortuna
6/30
Mistrz Europy, zdobywca całego worka medali z najważniejszych imprez światowych. Tenisista stołowy.
Lucjan Błaszczyk
Tomasz Krzeszewski
Andrzej Grubba
7/30
Bramkarz m.in. Bastii i FC Porto. Jeden z najlepszych w historii polskiej piłki. Na swoim koncie ma trzecie miejsce mistrzostw świata.
Jan Tomaszewski
Józef Młynarczyk
Piotr Mowlik
8/30
Żaden z polskich koszykarzy nie zrobił takiej kariery, jak on. Była gwiazda NBA.
Maciej Lampe
Cezary Trybański
Marcin Gortat
9/30
Dwukrotny złoty medalista olimpijski. Jego osiągnięć nie sposób wymienić nawet na kilku wdechach.
Zygmunt Smalcerz
Waldemar Baszanowski
Sławomir Zawada
10/30
W czasach swojej kariery był jednym z najlepszych polskich piłkarzy. Przez trzy lata zdobywał bramki dla Celtic FC. Kojarzony głównie z Wisłą Kraków.
Paweł Brożek
Tomasz Frankowski
Maciej Żurawski
11/30
Brązowy medalista mistrzostw świata w lotach narciarskich. Obecnie współpracuje z młodzieżową kadrą skoczków.
Piotr Fijas
Stanisław Gąsienica-Daniel
12/30
Dwukrotna medalistka olimpijska, mistrzyni świata i trzykrotna mistrzyni Europy w podnoszeniu ciężarów.
Agata Wróbel
Dominika Misterska-Zasowska
Ewa Mizdal
13/30
Była gwiazda Feyenoordu, Borussiii Dortmund i reprezentacji Polski.
Euzebiusz Smolarek
Jacek Krzynówek
Marek Saganowski
14/30
Dwukrotny złoty medalista olimpijski. Jeden z najlepszych zapaśników w historii polskiego sportu.
Andrzej Supron
Ryszard Wolny
Andrzej Wroński
15/30
Polski kierowca. Jeden z największych talentów F1.
Kajetan Kajetanowicz
Robert Kubica
Michał Kościuszko
16/30
209 meczów i 143 gole dla Górnika Zabrze. Gwiazda reprezentacji Polski. Dla kadry zdobył 39 goli.
Marceli Strzykalski
Ernest Pohl
Eugeniusz Faber
17/30
Obrońca, rozegrał 82 mecze dla polskiej kadry. Na swoim koncie ma dwa medale igrzysk olimpijskich i jeden mistrzostw świata.
Lesław Ćmikiewicz
Antoni Szymanowski
Jerzy Gorgoń
18/30
Srebrny medalista olimpijski, mistrz świata, zdobywca Pucharu Świata, wielokrotny mistrz Europy. Wybitna postać polskiego biathlonu.
Tomasz Sikora
Krzysztof Topór
Wiesław Ziemianin
19/30
W 2019 zdobył indywidualne mistrzostwo świata. Wybrany najlepszym polskim sportowcem roku.
Maciej Janowski
Bartosz Zmarzlik
Patryk Dudek
20/30
Piłkarz o niezwykle bujnym życiorysie. Jego kariera nadaje się na kilka filmów.
Edward Nyc
Jan Wasiewicz
Ernest Wilimowski
21/30
Nie ma sobie równych w rzucie młotem na całym świecie. Dwukrotna złota medalistka olimpijska.
Malwina Kopron
Anita Włodarczyk
Joanna Fiodorow
22/30
Bramkarz Juventusu Turyn i reprezentacji Polski. Ma 30 lat, przed nim jeszcze mnóstwo sukcesów!
Artur Boruc
Łukasz Fabiański
Wojciech Szczęsny
23/30
Medalistka igrzysk olimpijskich, mistrzostw świata i Europy. 14 razy wywalczyła złoty medal mistrzostw Polski w zapasach.
Iwona Matkowska
Monika Michalik
Katarzyna Krawczyk
24/30
Wciąż może dużo osiągnąć, a już zapisał się w historii sportu. Mistrz świata i zwycięzca Turnieju Czterech Skoczni.
Piotr Żyła
Maciej Kot
Dawid Kubacki
25/30
Zaliczył najwięcej meczów w polskiej kadrze. Ma ich na swoim koncie aż 298. Wywalczył też trzy medale mistrzostw świata.
Marcin Wichary
Sławomir Szmal
Piotr Wyszomirski
26/30
Czynny zawodnik, kolejne sukcesy przed nim, a już stał się legendą polskiego sportu. W skokach osiągnął niemal wszystko.
Kamil Stoch
Adam Małysz
27/30
Dwukrotny złoty medalista olimpijski w boksie. Zajmował się także komentowaniem zawodów i polityką.
Zbigniew Pietrzykowski
Janusz Gortat
Jerzy Kulej
28/30
Dwukrotny medalista olimpijski, mistrz Europy. Znakomity skoczek wzwyż.
Edward Czernik
Artur Partyka
Jacek Wszoła
29/30
Zagrał w 61 meczach kadry Polski. Potem uznany trener piłkarski. Był selekcjonerem m.in. kilku afrykańskich reprezentacji.
Henryk Kasperczak
Zygmunt Maszczyk
Adam Nawałka
30/30
Złoty medalista olimpijski z Atlanty w judo. Do tego zdobył worek medali mistrzostw świata i Europy. Potem zajął się MMA.