QUIZ

QUIZ: Jesteś fanem skoków narciarskich? Tych zawodników musisz rozpoznać!

Startuje sezon 2020/21 Pucharu Świata w skokach narciarskich. Jesteś fanem tego sportu? Udowodnij! Sprawdź, czy rozpoznasz wszystkich zawodników.

1/14
Na początek coś łatwego. Nasz wielokrotny mistrz olimpijski i świata.
Adam Małysz
Kamil Stoch
Maciej Kot
2/14
Dwukrotny zdobywca Kryształowej Kuli, w tym w poprzednim sezonie.
Gregor Schlierenzauer
Karl Geiger
Stefan Kraft
3/14
Doświadczony skoczek, który dwukrotnie zajmował trzecie miejsce w sezonie.
Robert Johansson
Daniel Tande Andre
Daniel Huber
4/14
Znakomity zawodnik, który w poprzednim sezonie zajął 2. miejsce w Pucharze Świata.
Stephan Leyhe
Johann Andre Forfang
Karl Geiger
5/14
Z roku na rok poprawia swoją pozycję w Pucharze Świata. W poprzednim sezonie był już 13, a w dwóch konkurach okazał się najlepszy.
Keiichi Sato
Yukiya Sato
Junshiro Kobayashi
6/14
W poprzednim sezonie dwa razy stanął na podium, a ostatecznie został sklasyfikowany na 10. miejscu.
Philipp Aschenwald
Jan Hoerl
Thomas Aasen Markeng
7/14
W sezonie 2019/20 nie poszło mu najlepiej, ale przecież rok wcześniej był drugi.
Moritz Baer
Markus Eisenbichler
Constantin Schmid
8/14
To kolejny z naszych reprezentantów. W ubiegłym sezonie zabrakło mu raptem 10 punktów do zajęcia 3. miejsca w klasyfikacji końcowej Pucharu Świata. Wygrał natomiast Turniej Czterech Skoczni.
Jakub Wolny
Dawid Kubacki
Stefan Hula
9/14
W klasyfikacji generalnej zajął 14. miejsce, ale w lotach poszło mu świetnie, gdzie był drugi.
Anze Lanisek
Domen Prevc
Timi Zajc
10/14
Niezwykle utytułowany skoczek, który obecnie nie należy może do ścisłej czołówki, ale nie sposób go nie znać. W swojej karierze zdobył dwie Kryształowe Kule, a trzy razy był drugi. W ubiegłym sezonie odbił się wreszcie i skakał nie najgorzej.
Roman Koudelka
Simon Ammann
11/14
Doświadczony i utytułowany skoczek, który w latach 2013-16 raz wygrał Kryształową Kulę, a dwa razy zajął 2. miejsce.
Cene Prevc
Peter Prevc
Tilen Bartol
12/14
Dwa lata temu zwyciężył, a w poprzednim sezonie był trzeci w klasyfikacji Pucharu Świata.
Yuken Iwasa
Naoki Nakamura
Ryoyu Kobayashi
13/14
Kolejny z naszych skoczków. W poprzednim sezonie był blisko pierwszej dziesiątki, ale ostatecznie został sklasyfikowany na 11. pozycji. Zwyciężył w jednym konkursie.
Piotr Żyła
Klemens Murańka
Maciej Kot
14/14
W poprzednim sezonie zrobił wielki progres. Zajął 7. miejsce w klasyfikacji generalnej, był drugi w Turnieju Czterech Skoczni i triumfował w 2 konkursach.