Ogromny pech polskiej zawodniczki. Poważna kontuzja i koniec sezonu

Zdjęcie okładkowe artykułu: Instagram / Instagram - Wiktoria Przybyła / Wiktoria Przybyła
Instagram / Instagram - Wiktoria Przybyła / Wiktoria Przybyła
zdjęcie autora artykułu

Fatalnie zakończyło się dla Wiktorii Przybyły zgrupowanie w Hinzenbach. 17-letnia zawodniczka doznała poważnego urazu, który eliminuje ją na kilka miesięcy.

W tym artykule dowiesz się o:

W najbliższy weekend rozpocznie się Puchar Świata kobiet w skokach narciarskich. Polskie skoczkinie niedawno trenowały w Hinzenbach, gdzie fatalnego urazu doznała Wiktoria Przybyła.

Młoda zawodniczka, która jeszcze niedawno była chwalona przez trenerów, zerwała więzadło krzyżowe przednie. Jest już po operacji, czeka ją długa rehabilitacja i kilka miesięcy przerwy od skoków.

- W przedostatniej serii skoków podczas zgrupowania w Hinzenbach, Wiktoria upadła przy lądowaniu. Albo może inaczej - upadek był spowodowany kontuzją. Tego nie da się jednoznacznie stwierdzić. W poniedziałek miała wykonaną diagnostykę, a we wtorek zabieg - opisał trener kobiecej kadry, Łukasz Kruczek, cytowany przez portal skokipolska.pl.

Szkoleniowiec przewiduje, że Przybyła powróci do skoków najwcześniej w lecie przyszłego roku. To duży cios i hamulec w jej karierze. Tym bardziej, że w zimie, w Zakopanem, mają odbyć się mistrzostwa świata juniorów. Przybyła była pewniaczką do udziału w czempionacie.

W inauguracyjnych zawodach PŚ w Niżnym Tagile wystąpią Kamila Karpiel, Nicole Konderla i Kinga Rajda.

Czytaj także: - Kuriozalna sytuacja w samolocie skoczków. Ogromne zamieszanieGroźna sytuacja z udziałem legendarnego skoczka. To mogło skończyć się dużo gorzej

ZOBACZ WIDEO: Kto zostanie nowym prezesem PZN? "Kandydatem środowiska narciarskiego jest Adam Małysz"

Źródło artykułu: