Za nami próby przedolimpijskie. Jak niegdyś najlepsi wypadali na igrzyskach?

Obiekty w koreańskim Pjongczang przeszły chrzest bojowy. W środę i czwartek gościły najlepszych skoczków narciarskich świata. To była już siódma w historii próba przedolimpijska rozgrywana w ramach zawodów Pucharu Świata

Kamil Czarzasty
Kamil Czarzasty
Najlepsza trójka czwartkowego konkursu PŚ w Pjongczang. Od lewej Stefan Kraft, Maciej Kot, Andreas Wellinger. Jak będzie wyglądać podium przyszłorocznych zawodów olimpijskich?


Czasami można się spotkać z głosami, że lepiej, gdy skoczek narciarski nie spisuje się zbyt dobrze w zawodach bezpośrednio poprzedzających igrzyska. Nie brakuje takich, którzy twierdzą, że triumf w próbie przedolimpijskiej może później przynosić pecha, skutkować niezdobyciem złotego medalu.

Rozgrywane w minionym tygodniu konkursy w Pjongczang to siódme tego typu zawody w skokach narciarskich. Puchar Świata na skoczni olimpijskiej w sezonie poprzedzającym igrzyska udało się rozegrać dopiero w 1993 roku w Lillehammer.

Jak na najbardziej prestiżowych zawodach wypadali zawodnicy, którzy świetnie prezentowali się na arenach olimpijskich rok przed igrzyskami? Jakie wyniki w rywalizacji stanowiącej swoisty test dla organizatorów igrzysk odnosili ci, którzy później sięgali po medale? O tym wszystkim przekonasz się na następnych stronach!

Kibicuj polskim skoczkom w Pilocie WP (link sponsorowany) (link sponsorowany)

Czy w przyszłorocznych igrzyskach po złoto sięgnie któryś ze zwycięzców ostatnich zawodów w Pjongczang: Maciej Kot, albo Stefan Kraft?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Sporty Zimowe na Facebooku
inf. własna
Zgłoś błąd
Komentarze (2)
 • collins01 Zgłoś komentarz
  Milo wspomniec Goldbergera i Weissfloga...Juz wowczas byly to emocje jakich malo!
  • śmiechu82 Zgłoś komentarz
   Artykuł dla artykułu... forma z jednego roku w danym momencie wcale nie musi się przekładać na formę "za rok" na tej samej skoczni.. to kwestia formy i przygotowania.. a nie czy się
   Czytaj całość
   wygrało czy nie w poprzednim roku.