Fenomenalny Dawid Kubacki, najlepszy konkurs Kamila Stocha w LGP 2017 - oceny za wtorek w Klingenthal

Zdjęcie okładkowe artykułu:
zdjęcie autora artykułu

Siedmiu Polaków uczestniczyło w konkursie Letniej Grand Prix 2017 w Klingenthal. Na najwyższym stopniu podium stanął Dawid Kubacki.

1
/ 7
Dawid Kubacki podczas zawodów Letniej Grand Prix 2017 w Wiśle
Dawid Kubacki podczas zawodów Letniej Grand Prix 2017 w Wiśle

Dominował w Letniej Grand Prix zarówno na początku, jak i pod koniec sezonu. W Klingenthal był najlepszy we wszystkich sześciu seriach: dwóch treningowych, kwalifikacyjnej, próbnej, a także obu konkursowych. W rundzie próbnej wylądował na 144. metrze skoczni Vogtlandarena (HS140). W pierwszej odsłonie konkursu długo nie zmieniała się kolejność czołówki. Prowadził Andreas Wellinger, a drugą lokatę zajmował Johann Andre Forfang. Po występie Norwega zaprezentowało się czternastu zawodników, ale zmian na czele wciąż nie było.

Aż czterech skoczków z czołowej dziesiątki klasyfikacji generalnej nie poradziło sobie z trudnymi warunkami i nie znalazło się w trzydziestce. Kubacki zdołał jednak objąć prowadzenie. W drugiej odsłonie rywalizacji 27-letni Polak powiększył przewagę nad wszystkimi rywalami i ponownie stanął na najwyższym stopniu podium. Do dorobku Kubackiego zaliczono 111 punktów za oceny od sędziów. Taki wynik uzyskał też Andreas Wellinger. Pod względem not obaj zajęli wspólnie pierwsze miejsce - dostali po cztery dziewiętnastki.

Skala ocen: 1 - bardzo słabo, 2 - słabo, 3 - przeciętnie, 4 - dobrze, 5 - bardzo dobrze, 6 - rewelacyjnie.

2
/ 7
Kamil Stoch na skoczni narciarskiej imienia Adama Małysza w Wiśle
Kamil Stoch na skoczni narciarskiej imienia Adama Małysza w Wiśle

Po pierwszej serii zamykał czołową dziesiątkę. W następnej rundzie miał drugi rezultat, zdobył 120,8 punktu - więcej uzyskał jedynie Kubacki (124,8). Zwycięzca 65. Turnieju Czterech Skoczni ostatecznie uplasował się na siódmym miejscu. To dla niego najlepszy wynik w konkursie Letniej Grand Prix 2017. Wcześniej był w czołowej dziesiątce zawodów tego cyklu raz - w Hinterzarten zajął właśnie dziesiątą lokatę.

3 października 2010 oraz 2011 roku Stoch stawał w Klingenthal na najwyższym stopniu podium. W 2016 r. triumfował tam następny z przedstawianych zawodników.

3
/ 7
Maciej Kot podczas drużynowego konkursu LGP 2017 w Wiśle
Maciej Kot podczas drużynowego konkursu LGP 2017 w Wiśle

Maciej Kot - 4+

W poniedziałek był kolejno: trzeci, czwarty (na treningach) oraz piąty (w kwalifikacjach). W serii próbnej zajął dziewiątą lokatę. W czołowej dziesiątce zabrakło go jednak w pierwszej rundzie konkursowej - na półmetku był szesnasty. W drugiej fazie uzyskał już czwarty wynik i awansował na jedenastą pozycję. W klasyfikacji końcowej Letniej Grand Prix 2017 został sklasyfikowany na czwartym miejscu.

W drugiej dziesiątce konkursu w Klingenthal znalazł się też kolejny z prezentowanych skoczków.

4
/ 7
Stefan Hula podczas zawodów LGP w Wiśle
Stefan Hula podczas zawodów LGP w Wiśle

We wszystkich czterech wcześniejszych konkursach Letniej Grand Prix 2017, w których uczestniczył, uplasował się w czołowej dziesiątce. W Klingenthal była duża szansa na przedłużenie tej passy, bo po połowie rywalizacji zajmował szóstą lokatę. W drugiej rundzie miał jednak 23. wynik i spadł na trzynaste miejsce.

W klasyfikacji generalnej za to awansował z dwunastego miejsca zajmowanego po zmaganiach w Hinzenbach na dziesiąte. W najlepszej dziesiątce końcowego rankingu LGP uplasował się po raz pierwszy.

5
/ 7
Klemens Murańka
Klemens Murańka

Najczęściej startujący latem 2017 roku polski skoczek. Wystąpił we wszystkich trzynastu konkursach Letniego Pucharu Kontynentalnego. W klasyfikacji końcowej tego cyklu triumfował z dorobkiem siedmiuset punktów. W Letniej Grand Prix zaprezentował się w Wiśle, Hakubie i Klingenthal.

W pierwszej serii zmagań na obiekcie Vogtland-Arena nie miał zapewnionego awansu do drugiej rundy po swoim skoku, długo znajdował się na liście oczekujących do awansu. Ostatecznie zakwalifikował się jednak do następnej odsłony z 26. rezultatem. W drugiej rundzie było znacznie lepiej. Miał szósty wynik i awansował do drugiej dziesiątki - na szesnaste miejsce.

6
/ 7
Jakub Wolny
Jakub Wolny

Wziął udział w pięciu konkursach Letniej Grand Prix 2017. We wszystkich został sklasyfikowany w czołowej trzydziestce. Tak, jak Murańka, nie miał po swoim skoku pewnego awansu do drugiej rundy, długo był pierwszy na liście oczekujących. Pierwszą serię zakończył na 25. miejscu. W następnej odsłonie spisał się lepiej - miał dwudziesty rezultat, co dało awans na 22. pozycję.

7
/ 7
Piotr Żyła
Piotr Żyła

W poniedziałkowych kwalifikacjach zajął dziewiątą lokatę. Wtorek już nie był tak dobry. W serii próbnej uplasował się na 27. pozycji. Z kolei w pierwszej rundzie konkursu trafił na trudne warunki i tak, jak skaczący tuż po nim Kenneth Gangnes, trzeci w klasyfikacji generalnej Letniej Grand Prix Junshiro Kobayashi oraz drugi w tym rankingu Anze Lanisek nie zakwalifikował się do drugiej serii. Został sklasyfikowany na 37. miejscu. W końcowej tabeli LGP spadł jednak tylko o jedną pozycję - z siódmej na ósmą.

ZOBACZ WIDEO Rajd Nadwiślański: Filip Nivette z przytupem sięgnął po tytuł

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Komentarze (0)
Zgłoś nielegalne treści

Cenimy Twoją prywatność

Kliknij "AKCEPTUJĘ I PRZECHODZĘ DO SERWISU", aby wyrazić zgodę na korzystanie w Internecie z technologii automatycznego gromadzenia i wykorzystywania danych oraz na przetwarzanie Twoich danych osobowych przez Wirtualną Polskę, Zaufanych Partnerów IAB (876 partnerów) oraz pozostałych Zaufanych Partnerów (403 partnerów) a także udostępnienie przez nas ww. Zaufanym Partnerom przypisanych Ci identyfikatorów w celach marketingowych (w tym do zautomatyzowanego dopasowania reklam do Twoich zainteresowań i mierzenia ich skuteczności) i pozostałych, które wskazujemy poniżej. Możesz również podjąć decyzję w sprawie udzielenia zgody w ramach ustawień zaawansowanych.


Na podstawie udzielonej przez Ciebie zgody Wirtualna Polska, Zaufani Partnerzy IAB oraz pozostali Zaufani Partnerzy będą przetwarzać Twoje dane osobowe zbierane w Internecie (m.in. na serwisach partnerów e-commerce), w tym za pośrednictwem formularzy, takie jak: adresy IP, identyfikatory Twoich urządzeń i identyfikatory plików cookies oraz inne przypisane Ci identyfikatory i informacje o Twojej aktywności w Internecie. Dane te będą przetwarzane w celu: przechowywania informacji na urządzeniu lub dostępu do nich, wykorzystywania ograniczonych danych do wyboru reklam, tworzenia profili związanych z personalizacją reklam, wykorzystania profili do wyboru spersonalizowanych reklam, tworzenia profili z myślą o personalizacji treści, wykorzystywania profili w doborze spersonalizowanych treści, pomiaru wydajności reklam, pomiaru wydajności treści, poznawaniu odbiorców dzięki statystyce lub kombinacji danych z różnych źródeł, opracowywania i ulepszania usług, wykorzystywania ograniczonych danych do wyboru treści.


W ramach funkcji i funkcji specjalnych Wirtualna Polska może podejmować następujące działania:

  1. Dopasowanie i łączenie danych z innych źródeł
  2. Łączenie różnych urządzeń
  3. Identyfikacja urządzeń na podstawie informacji przesyłanych automatycznie
  4. Aktywne skanowanie charakterystyki urządzenia do celów identyfikacji

Cele przetwarzania Twoich danych przez Zaufanych Partnerów IAB oraz pozostałych Zaufanych Partnerów są następujące:

  1. Przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich
  2. Wykorzystywanie ograniczonych danych do wyboru reklam
  3. Tworzenie profili w celu spersonalizowanych reklam
  4. Wykorzystanie profili do wyboru spersonalizowanych reklam
  5. Tworzenie profili w celu personalizacji treści
  6. Wykorzystywanie profili w celu doboru spersonalizowanych treści
  7. Pomiar efektywności reklam
  8. Pomiar efektywności treści
  9. Rozumienie odbiorców dzięki statystyce lub kombinacji danych z różnych źródeł
  10. Rozwój i ulepszanie usług
  11. Wykorzystywanie ograniczonych danych do wyboru treści
  12. Zapewnienie bezpieczeństwa, zapobieganie oszustwom i naprawianie błędów
  13. Dostarczanie i prezentowanie reklam i treści
  14. Zapisanie decyzji dotyczących prywatności oraz informowanie o nich

W ramach funkcji i funkcji specjalnych nasi Zaufani Partnerzy IAB oraz pozostali Zaufani Partnerzy mogą podejmować następujące działania:

  1. Dopasowanie i łączenie danych z innych źródeł
  2. Łączenie różnych urządzeń
  3. Identyfikacja urządzeń na podstawie informacji przesyłanych automatycznie
  4. Aktywne skanowanie charakterystyki urządzenia do celów identyfikacji

Dla podjęcia powyższych działań nasi Zaufani Partnerzy IAB oraz pozostali Zaufani Partnerzy również potrzebują Twojej zgody, którą możesz udzielić poprzez kliknięcie w przycisk "AKCEPTUJĘ I PRZECHODZĘ DO SERWISU" lub podjąć decyzję w sprawie udzielenia zgody w ramach ustawień zaawansowanych.


Cele przetwarzania Twoich danych bez konieczności uzyskania Twojej zgody w oparciu o uzasadniony interes Wirtualnej Polski, Zaufanych Partnerów IAB oraz możliwość sprzeciwienia się takiemu przetwarzaniu znajdziesz w ustawieniach zaawansowanych.


Cele, cele specjalne, funkcje i funkcje specjalne przetwarzania szczegółowo opisujemy w ustawieniach zaawansowanych.


Serwisy partnerów e-commerce, z których możemy przetwarzać Twoje dane osobowe na podstawie udzielonej przez Ciebie zgody znajdziesz tutaj.


Zgoda jest dobrowolna i możesz ją w dowolnym momencie wycofać wywołując ponownie okno z ustawieniami poprzez kliknięcie w link "Ustawienia prywatności" znajdujący się w stopce każdego serwisu.


Pamiętaj, że udzielając zgody Twoje dane będą mogły być przekazywane do naszych Zaufanych Partnerów z państw trzecich tj. z państw spoza Europejskiego Obszaru Gospodarczego.


Masz prawo żądania dostępu, sprostowania, usunięcia, ograniczenia, przeniesienia przetwarzania danych, złożenia sprzeciwu, złożenia skargi do organu nadzorczego na zasadach określonych w polityce prywatności.


Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że pliki cookies będą umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. W celu zmiany ustawień prywatności możesz kliknąć w link Ustawienia zaawansowane lub "Ustawienia prywatności" znajdujący się w stopce każdego serwisu w ramach których będziesz mógł udzielić, odwołać zgodę lub w inny sposób zarządzać swoimi wyborami. Szczegółowe informacje na temat przetwarzania Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.