Skoki narciarskie Konkurs indywidualny w Vikersund

Andreas Wellinger nie sprostał warunkom i spadł aż na osiemnaste miejsce. W całym cyklu Raw Air triumfował Stefan Kraft. Kamil Stoch wygrał ostatni konkurs, a w klasyfikacji generalnej zajął drugą pozycję.

Przejdź do pełnej relacji

Zwycięstwo Kamila Stocha w Vikersund!

Przed skokiem Stefana Krafta ustawiono ósmą belkę startową.

Noriaki Kasai poprawił rekord życiowy!

Przed skokiem Noriakiego Kasai ustawiono 9. belkę startową.

Po skoku Domena Prevca ustawiono 11. belkę startową. Po chwili zmieniono tę decyzję i obniżono belkę jeszcze bardziej, aż do 10. poziomu.

Konkurs został wznowiony z 12. belki startowej.

Kevin Bickner został zniesiony z zeskoku na noszach. Amerykanin pozdrawiał kibiców machając do nich ręką i uśmiechając się. Wygląda na to, że może skończyć się tylko na strachu.

Upadek Kevina Bicknera! Amerykanin dość groźnie przewrócił się od razu po lądowaniu, uderzając w zeskok klatką piersiową. Przy Bicknerze są lekarze.

Konkurs został wznowiony.

Krótka przerwa w konkursie. Wieje...

Dawid Kubacki pobił rekord życiowy! 232 metry!

Na początku drugiej serii wiatr był już znacznie słabszy niż wcześniej, przez co skoczkowie lądowali zdecydowanie bliżej, niż w trakcie pierwszej kolejki. Obecnie podmuchy pod narty znów są nieco mocniejsze.

Druga seria rozpoczęła się z 12. belki startowej. Z identycznej długości najazdu skoczkowie rozpoczynali także pierwszą kolejkę.

Druga seria rozpocznie się o 15:39.

Druga seria zapowiada się fascynująco. Czterech najlepszych zawodników dzielą minimalne różnice.

Stefan Kraft skoczył z ósmej belki startowej.

Kamil Stoch siedział już na belce startowej, gdy zapadła decyzja o obniżeniu długości najazdu z 10. na 9. poziom.

Maciej Kot i Piotr Żyła są już w drugiej serii. W przypadku tego drugiego awans udało się wywalczyć z wielkim trudem.

Dawid Kubacki jako pierwszy z Polaków wszedł do drugiej serii.

Kevin Bickner ustanowił rekord Ameryki Północnej.

Simon Ammann wyraźnie dotknął rękami zeskoku. Sędziowie ocenili to jednak różnie dając mu noty od 11 do 15 punktów.

Po skokach 11 zawodników belka startowa została obniżona z 12. na 11. poziom. Wiatr cały czas wieje mocno pod narty.

Siła wiatru pod narty cały czas wyraźnie przekracza metr na sekundęy, co przekłada się na poziom widowiska.

Daiki Ito ustanowił nowy rekord Japonii.

Konkurs rozpoczął się o 14:30. Jury ustawiło 12. belkę startową.

Konkurs rozpocznie się z opóźnieniem. Start pierwszej rundy został przesunięty na 14:30. Powodem jest oczywiście zbyt silny wiatr.