WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis
Skoki narciarskie Czwartkowe kwalifikacje w Pjongczang

Relacja z kwalifkacji za nami. Zapraszamy już na główny konkurs, którego start wyznaczono na godzinę 11:00 czasu polskiego. Rywalizacja także odbędzie się na normalnej skoczni.

Przejdź do pełnej relacji

Relacja z kwalifkacji za nami. Zapraszamy już na główny konkurs, którego start wyznaczono na godzinę 11:00 czasu polskiego. Rywalizacja także odbędzie się na normalnej skoczni.

Kamil Stoch z belki startowej o numerze 12 uzyskał równe 100 metrów. 

Nowy rekord skoczni ustanawia Stefan Kraft, który uzyskał z 12. belki aż 113,5 metra.

Dla Stefana Krafta belka startowa obniżona do nr 12.

Kwalifikacje dla Karl Geigera. Dawid Kubacki, Jan Ziobro i Stefan Hula awansowali do konkursu. Czołowa dziesiątka skacze z 13. belki.

Belka startowa obniżona do nr 13.

Kapitalny skok Karla Geigera. Niemiec wykorzystał mocne podmuchy pod narty (odjęte aż 16 punktów) i uzyskał 112 metrów. To nowy rekord obiektu. 

Świetny skok Dawida Kubackiego, który miał odjęte tylko 5,7 punktu, a mimo to uzyskał aż 100 metrów.

Pewny awans do zawodów Jana Ziobry. Polak uzyskał 98 metrów z 14. belki (odjęte 10,7 punktu za wiatr).

Stefan Hula uzyskał 83 metry, co przy tylko odjętych 3,8 punktu za wiatr i belce 14., dało mu kwalifikację do głównych zawodów.

Anze Lanisek, który w środę zajął 4. miejsce i jest współrekordzistą dużego obiektu potwierdza swoją formę. Słoweniec skoczył 101,5 metra i prowadzi w kwalifikacjach. Belka startowa obniżona do nr 14. 

W kwalifikacjach mieliśmy już kilka przerw ze względu na silny wiatr. Eliminacje powinny jednak zostać przeprowadzone do końca. Na razie belka bez zmian - nr 16. 

Do głównego konkursu awansowało już 2 reprezentantów Koreii Południowej. Kim Hyun-ki i Choi Seou wykorzystali mocny wiatr pod narty i w czwartek przynajmniej jeszcze raz zaprezentują się rodzimej publiczności. 

Na skoczni panują loteryjne warunki. Pomiary wiatru kształtują się od 0,5 do nawet 2 m/s pod narty.

Kolejna zmiana w programie zawodów. Rozpoczynamy już teraz kwalifikacje! Belka startowa o numerze 16.

Jako ciekawostkę warto podkreślić, że wygrywając w czwartek Sara Takanashi triumfowała już po raz 53 w PŚ, dzięki czemu wyrównała rekord Gregora Schlierenzauera

 

Sara Takanashi wygrała czwartkowy konkurs PŚ pań w Pjongczang. Organizatorzy poinformowali już oficjalnie, że kwalifikacje mężczyzn - ze względu na przedłużający się konkurs pań - rozpoczną się o godzinie 10:00 czasu polskiego. 

W oczekiwaniu na rozpoczęcie kwalifikacji, przypomnijmy sobie środowe zawody na dużym obiekcie Alpensia Jumping Park (HS140).

Przed kwalifikacjami mężczyzn na skoczni normalnej rozegrano drugi indywidualny konkurs kobiet. Właśnie dlatego start eliminacji opóźni się o kilka minut.

Miejsce w głównym konkursie - z racji pozycji w czołowej dziesiątce PŚ - mają zapewnione Piotr ŻyłaMaciej Kot i Kamil Stoch.

O awans do zawodów powalczy 3 Polaków: Stefan HulaJan Ziobro i Dawid Kubacki.

Na początek ważna informacja. Zgodnie z prognozami meteorologów wiatr w Pjongczang jest bardzo silny. W związku z tym, by przeprowadzić konkurs sprawnie, jury zdecydowało się przenieść rywalizację z dużej skoczni na obiekt normalny (K-98).

Witamy państwa w czwartkowe przedpołunie. Rozpoczynamy relację z kwalifikacji do drugiego indywidualnego konkursu w Pjongczang.

>

Zobacz również

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.