Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis
Skoki narciarskie Niedzielny konkurs indywidualny w Wiśle

Kapitalny konkurs za nami! Wygrał niespodziewaniem trochę Japończyk Junshiro Kobayashi! Drugie miejsce zajał Kamil Stoch. Mamy powody do wielkiej radości po pierwszym weekendzie skoków. Dziękujemy za wspólne śledzenie relacji i zapraszamy już za tydzień na relację z Kuusamo. 

Przejdź do pełnej relacji

Kapitalny konkurs za nami! Wygrał niespodziewaniem trochę Japończyk Junshiro Kobayashi! Drugie miejsce zajał Kamil Stoch. Mamy powody do wielkiej radości po pierwszym weekendzie skoków. Dziękujemy za wspólne śledzenie relacji i zapraszamy już za tydzień na relację z Kuusamo. 

Po skokach 20 zawodnik prowadzi Daniel Andre Tande. Tymczasem rozpoczynamy czołową dziesiątkę na półmetku, w której wystartuje aż 5 Polaków. 

Japończyk dość mocno uderzył twarzą o zeskok, ale podniósł się o własnych siłach. Miejmy nadzieję, że sympatycznemu skoczkowi nic się nie stało. Krótka przerwa na kosmetykę zeskoku i wracamy do rywalizacji. 

Niestety niebezpieczny upadek Daiki Ito po lądowaniu na 126. metrze. 

10 z 30 zawodników oddało już swojej skoki w finałowej serii. Prowadzi Karl Geiger, a my tymczasem zbliżamy się do najlepszych, w tym aż 5 Polaków. Emocje pod skocznią w Wiśle rosną!

Rozpoczynamy finałową serię. Belka startowa nr 11.

Zobaczmy także jak radzili sobie w pierwszej serii Richard Freitag i Dawid Kubacki. Zdjęcia autorstwa Kacpra Kolendy.

 
   

W oczekiwaniu na finałową serię zapraszamy do wzięcia udziału w ankiecie. 

Czy Dawid Kubacki stanie w niedzielnym indywidualnym konkursie PŚ w Wiśle na podium?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Powoli wracamy już do Wisły, gdzie za 8 minut rozpocznie się seria finałowa. Przypomnijmy, że wystąpi w niej 5 Polaków, a wszyscy są sklasyfikowani w czołowej dziesiątce.

Pozostańcie państwo z nami. Za kilka minut wracamy do Wisły na start finałowej serii. Emocji na pewno nie zabraknie.

Bardzo udana pierwsza seria w wykonaniu Polaków. Najbliżej podium jest Dawid Kubacki, który zajmuje 4. miejsce. Prowadzi Richard Freitag, ale w pierwszej dziesiątce jest aż 5 Polaków. 

Bardzo dobry skok Dawida Kubackiego. Polak miał jednak lepsze warunki niż prowadzący Junshiro Kobayashi i dlatego, mimo że skoczył dalej, zajmuje na razie 2. miejsce.

30 skoczków w pierwszej serii oddało już swoje próby. Czas na krótką przerwę. Za chwilę Daiki Ito wznowi konkurs. Cały czas belka startowa nr 10. 

Stefan Hula również potwierdził wysoką formę. Pan Prezydent Andrzej Duda, który obserwuje na żywo konkurs, tylko z uznaniem pokiwał głową po skoku popularnego Stefanka.

Junshiro Kobayashi potwierdził swoją wysoką formę z piątku i sobotę i będzie dzisiaj walczył o czołową dziesiątkę konkursu.

Już po pierwszych skokach możemy powiedzieć, że w zawodach trzeba będzie mieć trochę szczęścia. Wiatr nie jest mocny, ale kręci.

Zaczynamy z belki startowej nr 10. Trzymamy kciuki za Biało-Czerwonych!

Niestety Denis Korniłow był zbyt mocno poobijany po sobotnim upadku, by wystąpił w zawodach. Zastąpi go Słoweniec Robert Kranjec, który w kwalifikacjach zajął 51. miejsce.

Skocznie testują już przedskoczkowie. Nadal wiatr nie jest zbyt silny, więc o 15:00 powinniśmy rozpocząć konkurs punktualnie. 

Skoro mówimy o sobotnim konkursie drużynowym, w którym Biało-Czerwoni zajęli 2. miejsce, zobaczmy jak poradzili sobie skoczkowie jeśli chodzi o rywalizację indywidualną.

Na liście startowej dzisiejszego konkursu 50 skoczków, w tym 7 Polaków. Po sobotniej drużynówce wydaje się, że największe szanse na podium z naszych reprezentantów ma Dawid Kubacki. Gdyby tak się stało, byłoby to pierwsze podium Dawida w historii jego startów w Pucharze Świata. 

Prognozy pogody na niedzielny konkurs indywidualny w Wiśle nie były najlepsze. Na razie wszystko wskazuje na to, że aura nie chciała zawieść tysięcy kibiców, którzy są już pod skocznią i czekają na zaciętą rywalizację. Po śnieżycy, która przeszła przez Wisłę około 13:00, nie ma już śladu. Zza chmur wyszło słońce, a siła wiatru kształtuje się w granicach 1 m/s, głównie w plecy.

Wspomniałem już o serii próbnej. Sprawdźmy zatem jak poradzili sobie w niej Polacy. Cóż... możemy tylko życzyć sobie, by podobnie było w konkursie. 

Witamy ponownie z Wisły. Rozgrzaliśmy się już serią próbną. Czas zatem na prawdziwe emocje, jakie powinien przynieść nam konkurs główny. Wita państwa Szymon Łożyński i zapraszam na relację na żywo z pierwszego indywidualnego konkursu PŚ w sezonie 2017/2018.

>
Zobacz również
  Dyscyplina Skoki narciarskie
  Rozgrywki PŚ w skokach narciarskich
  Lokalizacja Wisła
  Stadion Skocznia narciarska im. Adama Małysza (HS 134)
  Data i godzina 19 Listopada 2017, 15:00
  Zobacz również