WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis
Skoki narciarskie Sobotni konkurs indywidualny w Niżnym Tagile

Niemiec Richard Freitag po wygraniu sobotniego konkursu objął także prowadzenie w klasyfikacji generalnej. Występ Polaków można ocenić jako dobry, ale na pewno liczyliśmy na więcej. Czekamy zatem na poprawę w niedzielę. Zapraszamy na relacje na żywo z kwalifikacji i konkursu. 

Przejdź do pełnej relacji

Niemiec Richard Freitag po wygraniu sobotniego konkursu objął także prowadzenie w klasyfikacji generalnej. Występ Polaków można ocenić jako dobry, ale na pewno liczyliśmy na więcej. Czekamy zatem na poprawę w niedzielę. Zapraszamy na relacje na żywo z kwalifikacji i konkursu. 

Finałowa seria rozpoczyna się z belki startowej o numerze 4.

Za chwilę rozpoczynamy finałową serię sobotniego konkursu indywidualnego w Niżnym Tagile. Walka o zwycięstwo zapowiada się pasjonująco. Zadanie dla Polaków? Stoch i Żyła mogą myśleć o zaatakowaniu 6. lokaty. Z kolei Maciej Kot śmiało może myśleć o pierwszej w tym sezonie lokacie w czołowej dziesiątce. 

Druga seria rozpocznie się o 17:25. Już teraz na nią zapraszamy, ponieważ emocji na pewno nie zabraknie. 

Za nami ciekawa pierwsza seria konkursowa. Prowadzi na półmetku Karl Geiger, który zaledwie o 0,3 punktu wyprzedza nowego rekordzistę skoczni Daniela Andre Tandego (141 metrów). W finale zobaczymy 6 Polaków, a najwyższe, 9. miejsce, zajmuje Kamil Stoch.

Jakub Wolny po raz drugi z rzędu w bieżącym sezonie wywalczył awans do serii finałowej. 

Warunki na skoczni nie są tak stabilne jak w piątek. Wiatr wieje pod narty z różną siłą, a do tego zdarzają się także podmuchy w plecy. 

Warunki szybko ustabilizowały się i wracamy do rywalizacji.

Robert Kranjec musi na chwilę opuścić belkę, ponieważ wieje zbyt mocno pod narty. 

Rozpoczynamy rywalizację z 5. belki startowej.

Za chwilę rozpoczynamy pierwszą serię. 

Najprawdopodobniej po sobotnich zawodach poznamy nowego lidera klasyfikacji generalnej PŚ. Do Rosji nie przyjechał bowiem aktualnie prowadzący w klasyfikacji Junshiro Kobayashi. Realną szansę, by zastąpić Japończyka na 1. miejscu ma Kamil Stoch.

Po treningach i kwalifikacjach można śmiało postawić tezę, że faworytem zawodów będzie Niemiec Markus Eisenbichler. Warto jednak zwrócić uwagę jak Niemiec zachowuje się na belce startowej i czy na pewno jest to zgodne z przepisami.

Za nami także sobotnia seria próbna, w której znów dobrze poradzili sobie Stoch z Kubackim, ale klasą samą dla siebie był Markus Eisenbichler.

Do sobotnich zmagań zakwalifikowało się 6 Polaków. Przypomnijmy jak radzili sobie w piątkowych kwalifikacjach.

Witamy państwa. Rozpoczynamy relację z 3. w bieżącym sezonie indywidualnego konkursu PŚ w skokach. Tym razem przystankiem dla skoczków jest rosyjski Niżny Tagił, który wrócił do kalendarza cyklu po rocznej przerwie. 

>

Zobacz również

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.