WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis
Skoki narciarskie Niedzielny konkurs indywidualny w Oslo

Nie tak wyobrażaliśmy sobie niedzielny konkurs w Oslo. Niestety w drugiej serii Kamil Stoch nie poradził sobie z niekorzystnymi warunkami i ostatecznie był szósty. Cały czas jest jednak zdecydowanym liderem Raw Air. Dziękujemy za relację i zapraszamy na kolejne. 

Przejdź do pełnej relacji

Nie tak wyobrażaliśmy sobie niedzielny konkurs w Oslo. Niestety w drugiej serii Kamil Stoch nie poradził sobie z niekorzystnymi warunkami i ostatecznie był szósty. Cały czas jest jednak zdecydowanym liderem Raw Air. Dziękujemy za relację i zapraszamy na kolejne. 

Niestety z trudnymi warunkami w drugiej serii nie poradził sobie Dawid Kubacki. 

Belka startowa obniżona do nr 11.

Konkurs wznowiony, ale tak jak w pierwszej serii, możemy spodziewać się kilku przerw związanych ze zmiennym wiatrem. 

Przerwa przed skokiem Austriaka Clemensa Aignera spowodowana zmiennym wiatrem. 

Belka startowa nr 12.

Rozpoczynamy finałową kolejkę. Przypomnijmy jeszcze jednak sobie jak wyglądała pierwsza seria.

W Raw Air 2018 po 4 z 16 skoków Kamil Stoch ma już 19,4 punktu przewagi nad drugim Robertem Johanssonem! 

15 minut przerwy i o 15:28 rozpoczynamy finałową kolejkę, w której Kamil Stoch powinien postawić pieczęć nad swoim 1. triumfem w Oslo!

Fenomenalny skok Kamila Stocha na 138. metr! Polak miał trochę problemów przy lądowaniu, ale i tak zdecydowanie prowadzi na półmetku konkursu o 5,4 punktu nad drugim Stefanem Kraftem. 

Do tego na skoczni zaczął intensywnie padać śnieg. 

Belka startowa obniżona do nr 12. 

30 skoczków oddało już swoje próby. Warunki na skoczni niestety uległy pogorszeniu. Pojawiają się mocniejsze podmuchy wiatru pod narty i z boku. Stąd wyniknęły przerwy przed skokami Noriakiego Kasaiego czy Ryoyu Kobayashiego. 

Zaczynamy konkurs - 13. belka startowa.

Warunki na skoczni bardzo dobre do skakania. Wiatr pod narty nie przekracza 1 m/s. Nie ma też mgły, która często dawała się we znaki skoczkom podczas rywalizacji w Oslo. 

Na liście startowej konkursu 50 zawodników, w tym 5 Polaków. Oprócz Kamila Stocha będziemy ściskać kciuki za Dawida Kubackiego, Stefana Hulę, Piotra Żyłę i Jakuba Wolnego. Kubacki ma realną szansę powalczyć dzisiaj o miejsce w czołowej trójce i awans na taką samą lokatę w Raw Air 2018. 

Przypomnijmy, że wyniki dzisiejszych zawodów będą zaliczone do klasyfikacji generalnej Pucharu Świata i Raw Air 2018. Sprawdźmy jak wygląda klasyfikacja tego drugiego cyklu po 3 z 16 oceniach skoków. 

W tym przekonaniu utwierdziła nas seria próbna, w której Kamil Stoch skokiem na 136. metr nie zostawił rywalom żadnych wątpliwości. 

Rozpoczynamy danie główne na skoczni w Oslo - konkurs indywidualny, w którym zdecydowanym faworytem do zwycięstwa jest Kamil Stoch. 

>

Zobacz również

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.