KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe
Skoki narciarskie Kwalifikacje w Oberstdorfie

To nie były łatwe kwalifikacje przez warunki wiatrowe. Na szczęście polscy faworyci przebrnęli je pewnie i jutro powalczą w konkursie. Początek zawodów o 16:30. 

Przejdź do pełnej relacji

To nie były łatwe kwalifikacje przez warunki wiatrowe. Na szczęście polscy faworyci przebrnęli je pewnie i jutro powalczą w konkursie. Początek zawodów o 16:30. 

Bardzo wzmógł się wiatr w plecy, stąd przerwa przed najlepszymi. 

Przed skokami najlepszej dziesiątki belka startowa obniżona do nr 8. 

Warunki na skoczni są zmienne. Pojawiły się mocniejsze podmuchy pod narty. 

Niestety Maciej Kot obejrzy niedzielny konkurs w roli kibica. 

Zaczyna wzmagać się wiatr w plecy. 

Martti Nomme, który dość nieprzyjemnie upadł w drugim treningu, nie wystartował w kwalifikacjach. 

Jury chyba za wysoko ustawiło belkę startową. Szybko zatem podjęto decyzję o obniżeniu rozbiegu do nr 9. 

Warunki na Schattenbergschanze (HS137) idealne do skakania. Na razie wiatr bardzo słaby, delikatnie w plecy lub minimalnie pod narty.

 

Wierzymy w kolejny świetny Turniej Czterech Skoczni. Zatem zaczynajmy! Pora na kwalifikacje, które wystartują z belki startowej nr 10.

Zanim rozpoczną się kwalifikacje, przeczytajmy jeszcze co do powiedzenia przez 67. Turniejem Czterech Skoczni miał Apoloniusz Tajner.

W obu seriach treningowych przeciętnie, jak na formę którą prezentował w pierwszej części Pucharu Świata, skakał Piotr Żyła. Liczymy, że optymalną dyspozycję wiślanin zaprezentuje już w serii kwalifikacyjnej. 

W drugim treningu najlepszy był Markus Eisenbichler, a na 2. pozycji sklasyfikowano Kamila Stocha. Lider PŚ tym razem zrezygnował ze skoku. 

Najpierw przypomnijmy sobie pierwszy trening, w którym rywali postraszył lider Pucharu Świata i jeden z głównych faworytów turnieju Ryoyu Kobayashi.

Pierwszą ważną odsłoną 67. edycji turnieju będą sobotnie kwalifikacje w Oberstdorfie. Poprzedziły je dwie serie treningowe, w których najlepiej z Polaków skakali Kamil Stoch i Dawid Kubacki. Ale po kolei...

Długo czekaliśmy, ale wreszcie doczekaliśmy się. Rozpoczynamy 67. Turniej Czterech Skoczni, w których - mocno na to liczymy - główną rolę odegrają Biało-Czerwoni!

>
Zobacz również