KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe
Skoki narciarskie Konkurs drużynowy w Willingen

Biało-Czerwoni zdeklasowali rywali w piątkowym konkursie drużynowym w Willingen! Dziękujemy za uwagę i już teraz zapraszamy na relację na żywo z kwalifikacji, które od 18:15.

Przejdź do pełnej relacji

Biało-Czerwoni zdeklasowali rywali w piątkowym konkursie drużynowym w Willingen! Dziękujemy za uwagę i już teraz zapraszamy na relację na żywo z kwalifikacji, które od 18:15.

Deklasacja Biało-Czerwonych trwa! Za kilka minut Polacy powinni wygrać konkurs w Willingen! 

Belka startowa nr 16. 

Kapitalne dwa skoki Jakuba Wolnego! Chyba nie ma żadnych wątpliwości, że to właśnie 23-latek będzie w składzie polskiej drużyny na MŚ!

Niemcy wskoczyli na 2. miejsce, ale tracą do Polaków ponad 55 punktów. Pewnie zmierzają Biało-Czerwoni po zwycięstwo. Belka startowa podniesiona do nr 16. 

Na razie wiatr w finałowej serii w plecy. 

Rozpoczynamy finałową serię. Belka startowa nr 15. 

Czekamy już na rozpoczęcie finałowej kolejki. W tym czasie przypomnijmy sobie jak świetnie w pierwszej serii poradzili sobie Polacy. 

Polacy mają 44,4 punkty przewagi nad drugą Japonią! Początek finałowej serii o 16:44. 

Bardzo trudne warunki podczas swojego skoku miał Kamil Stoch. Polakowi dodano aż 10,6 punktu za wiatr w plecy, a mimo to trzykrotny mistrz olimpijski uzyskał aż 132 metry. Brawo!

Wiatr nadal w plecy, około 0,5 m/s. 

Belka startowa podniesiona do nr 14.

Z trudnymi warunkami Dawid Kubacki poradził sobie bardzo dobrze i Polacy jeszcze powiększyli przewagę! 

W tej chwili wiatr jest nieco w plecy i dlatego skoczkowie skaczą bardzo krótko. 

Kapitalny skok Jakuba Wolnego i po dwóch grupach przewaga Polaków nad Japonią wynosi już 28 punktów! Belka startowa ponownie nr 12. 

O 18:15 mają rozpocząć się kwalifikacje do dwóch konkursów Willingen Five. Dlatego drużynówka przebiega w bardzo szybkim tempie. 

Belka startowa podniesiona do nr 13. 

Piotr Żyła kapitalnie wykorzystał mocniejszy wiatr pod narty podczas swojej próby!

Rozpoczynamy z 12. belki startowej. 

Organizatorzy informują, że pierwsza seria rozpocznie się z kilkuminutowym opóźnieniem. 

Cały czas czekamy na początek pierwszej serii konkursowej. 

Biało-Czerwoni wystartują w najmocniejszym składzie. Rozpocznie Piotr Żyła, potem skakać będzie Jakub Wolny, Dawid Kubacki i Kamil Stoch. 

Liczymy, że w konkursie - gdy słońce nie będzie już tak mocno operowało, a w drugiej serii w ogóle zajdzie - tory najazdowe będą w lepszym stanie. Do tego być może nieco osłabnie wiatr, który w treningu był momentami mocny i co gorsza bardzo zmienny. 

Wszystkie piątkowe problemy na skoczni w Willingen biorą się z jednego powodu. Tory najazdowe na tej skoczni, w co trudno uwierzyć, nie mają systemu sztucznego mrożenia. 

Przed nim, z powodu problemów z torami najazdowymi i silnym zmiennym wiatrem, rozegrano tylko jeden trening. Wygrał Ryoyu Kobayashi, a Polacy skakali przeciętnie.

Intensywny dzień dla skoczków w Willingen trwa w najlepsze! Za niecałe 10 minut na Mühlenkopfschanze (HS 145) rozpocznie się konkurs drużynowy. 

>
Zobacz również
  Dyscyplina Skoki narciarskie
  Rozgrywki PŚ w skokach narciarskich
  Lokalizacja Willingen
  Data i godzina 15 Lutego 2019, 15:45
  Zobacz również