KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Do szczęścia zabrakło medalu Polek - podsumowanie biathlonu na igrzyskach w Soczi

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
Największym rozczarowaniem w biathlonowej kadrze była dyspozycja Magdalena Gwizdoń. Najstarsza z Polek rok temu na trasie w Soczi odniosła zwycięstwo w zawodach Pucharu Świata. Na igrzyskach Gwizdoń prezentowała słabą formę. Najwyżej sklasyfikowana była na 32. miejscu w biegu indywidualnym. Reprezentantka Polski straciła swój główny atut - szybki bieg. 

Ani razu na igrzyskach nie wystartowała Paulina Bobak. Polka przewidziana była do startu w sztafecie mieszanej, lecz odmówiła udziału w tym biegu. 

Na rezultaty osiągane przez Polaków lepiej spuścić zasłonę milczenia. Niestety, po zakończeniu kariery przez Tomasza Sikorę, polski biathlon nie może się doczekać jego następcy. Przed igrzyskami nikt w naszym kraju nie liczył na to, że którykolwiek z biathlonistów namiesza w czołówce. Wszak w tym sezonie żaden z nich nie zdobył jeszcze żadnego punktu w Pucharze Świata, a nawet nie zakwalifikował się do biegu pościgowego.

Indywidualne występy Polaków w Soczi:

Zawodniczka BS BI
Łukasz Szczurek 77 51
Krzysztof Pływaczyk 64 77
Grzegorz Guzik 85 86
Rafał Lepel 86 NS
Łukasz Słonina NS 87

 BS - sprint, BI - bieg indywidualny 

W Soczi najlepiej spośród biało-czerwonych spisał się Łukasz Szczurek, lecz 51. miejsce w biegu indywidualnym chluby mu nie przynosi. Z kolei w sprincie najlepszy z Polaków był Krzysztof Pływaczyk, który był blisko zakwalifikowania się do czołowej sześćdziesiątki. Pływaczyk zajął 64. miejsce, a do awansu do biegu pościgowego zabrakło mu niespełna 7 sekund. Pozostali Polacy meldowali się na końcu stawki. Po słabym występie w Soczi podjęto decyzję, że do końca sezonu mężczyźni nie będą startować w zawodach Pucharu Świata.

Jesteśmy na Facebooku, dołącz do nas.

Jak oceniasz występ polskiej reprezentacji biathlonowej na igrzyskach w Soczi

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub SportoweFakty na Facebooku
inf. własna
Zgłoś błąd
Komentarze (4)
 • harding Zgłoś komentarz
  "Tak, zabieramy słabszych zawodników, żeby mogło z nami jechać więcej tzw. osób towarzyszących" - teraz nie mam wątpliwości dlaczego wysłano m.in. 5 biathlonistów
  • przemop33 Zgłoś komentarz
   Pani Bobak odmówiła startu bo miała taki kaprys to ja mam kaprys żeby oddała wszelkie pieniądze jakie włożono w jej trening zapłaciła za każdy nabój , za strój olimpijski itd.
   Czytaj całość
   Oczywiście dożywotnia dyskwalifikacja .
   • yes Zgłoś komentarz
    Jestem zawiedziony grupą biathlonistów i biathlonistek. Faceci byli tylko wypełniaczem ogólnego składu. Powiedział Tajner, że do Soczi pojechało 59 zawodników, by mogło pojechać jak
    Czytaj całość
    nawięcej osób towarzyszących. Kobiety bezbarwne. My oczywiście je widzieliśmy, ale czy widzieli Białorusini, Ukraińcy, czy na przykład Australijczycy? "Tak, zabieramy słabszych zawodników, żeby mogło z nami jechać więcej tzw. osób towarzyszących - przyznaje Apoloniusz Tajner, szef polskiej misji olimpijskiej na igrzyska w Soczi. W rozpoczynającej się 7 lutego imprezie nasz kraj będzie reprezentowało 60 sportowców (jeden rezerwowy, mieszkający poza wioską), którymi opiekować się będzie aż 56 ludzi".
    • justyna7 Zgłoś komentarz
     http://www.sportowefak...zyk-i-bida ZAPRASZAM NA BLOG!