Szczęsny obronił karnego, a Saudyjczycy? Ich reakcja mówi sama za siebie

Serca kibiców zadrżały pod koniec pierwszej połowy meczu mistrzostw świata Polska - Arabia Saudyjska (2:0). Rywale wykonywali rzut karny, który zdołał wybronić Wojciech Szczęsny. Hitem stało się nagranie pokazujące reakcję arabskich kibiców.

Mateusz Kozanecki
Kibice Arabii Saudyjskiej Twitter / TVP Sport / Na zdjęciu: Kibice Arabii Saudyjskiej
Dużych emocji dostarczyło spotkanie grupy C Polska - Arabia Saudyjska. Zarówno jedni, jak i drudzy mieli swoje sytuacje i wynik był sprawą otwartą.

W 39. minucie bramkę strzelił Piotr Zieliński. Radość Biało-Czerwonych nie trwała jednak długo. Nerwowo zrobiło się w końcówce pierwszej połowy.

Wówczas Krystian Bielik sfaulował Saleha Al-Shehriego i sędzia podyktował rzut karny. Do piłki podszedł Salem Al-Dawsari, który cztery dni wcześniej strzelił zwycięską bramkę w meczu z Argentyną.

Emocje sięgnęły zenitu. Próbę nerwów wygrał Wojciech Szczęsny, który obronił stały fragment gry, a następnie dobitkę Saudyjczyków.

TVP Sport opublikowało nagranie z trybun. Zobaczyć na nim można było reakcję kibiców reprezentacji Arabii Saudyjskiej na paradę polskiego bramkarza. Widać było, że byli zrozpaczeni, że ich ulubieńcom nie udało się doprowadzić do wyrównania.

Odnotujmy, że Saudyjczycy dominowali na trybunach, było ich nieporównywalnie więcej niż fanów Biało-Czerwonych. Mimo to, gdy Polacy byli na prowadzeniu, dało się słyszeć okrzyki w naszym języku. W końcówce fani odśpiewali jeszcze hymn Polski.

Robert Lewandowski zaskakuje. "Poczułem to już na hymnie"