Zbierał pieniądze dla dzieci. Powiedział, ile dał mu biznesmen

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / Sebastian Rudnicki / Na zdjęciu: Marcin Różalski w KSW
Materiały prasowe / Sebastian Rudnicki / Na zdjęciu: Marcin Różalski w KSW
zdjęcie autora artykułu

Pomaganie ma we krwi. Jego profile w mediach społecznościowych są pełne apelów o pomoc dla zwierząt. - Zima nastała, mnóstwo bezdomniaków potrzebuje pomocy. Pomóż, nie bądź obojętny - pisze Marcin Różalski.

W tym artykule dowiesz się o:

[tag=22967]

Marcin Różalski[/tag] to jeden z najbardziej charakterystycznych zawodników MMA ze względu na liczne tatuaże. Ostatnią walkę stoczył w 2022 roku w KSW w formule K-1 z Errolem Zimmermanem. Ma za sobą bardzo bogatą karierę. To mistrz świata organizacji ISKA z 2007 i WKA z 2008 w formule K-1. Były międzynarodowy mistrz KSW wagi ciężkiej z 2017 roku.

Wydawało się, że 45-latek nie wróci już do walki, ale w czerwcu tego roku zaskoczył. - Trenuję cały czas, bo to jest choroba. Miałem chwilkę przerwy z dwa tygodnie, bo miałem swoje perypetie znów zdrowotne i miałem dłużej nie trenować, ale niestety… Można powiedzieć, że oszukałem opiekuna - powiedział Różalski podczas seminarium w Kostrzynie nad Odrą.

Walka, jeśli doszłaby do skutku, miałaby się odbyć w formule K-1.

ZOBACZ WIDEO: Tomasz Romanowski o walce z Damianem Janikowskim i kulisach gali na Narodowym

Poza sportem od wielu lat angażuje się w pomaganie innym - głównie zwierzętom. Założył stowarzyszenie "Pomagaj Pomagać Różaland". Głośnym echem odbił się jego wywiad sprzed kilku lat, który często jest przypominany.

- Zawsze chciałem zrozumieć, po co ludziom tyle pieniędzy. Żeby sobie kupić 20 zegarek? Czy wkleić na niego brylanty? To są tylko rzeczy. Bogaci umierają i zostawiają po sobie majątki. Biedni umierają z głodu. Na takich galach MMA w pierwszych rzędach przeważnie same znane gęby. Głównie żeby się pokazać, żeby kamera nakręciła. Oni przeważnie się walkami nie interesują, nawet nie do końca je rozumieją. Niech se siedzą, koło ch**a mi to lata, ale jak trzeba pomóc to ich nie ma! Ewa Minge robiła czas temu zdjęcia znanych osób do kalendarza swojej fundacji. Byłem ja, był Rysiek Peja i jeszcze kilka osób. Jak poprosiła o możliwość przyjazdu kilku celebrytów, to sobie krzyknęli po 20 tysięcy. No i taka jest ludzka pomoc tych pięknych i wspaniałych. Dam ci jeszcze jeden przykład. Mój kolega jest przestępcą. No taki ma od dawna zawód. I wiesz co? Kupił mi tira karmy. Całego pi********go TIRA karmy! A biznesmen, dał mi 20 złotych [jak Różalski zbierał na kapcie dla dzieci z domów dziecka - przyp.red.]. Takie porównanie - mówił w rozmowie z Kacprem Sosnowskim ze sport.pl.

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Komentarze (4)
avatar
Pokuśnik
29.11.2023
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
Wytatuować sobie całą głowę może tylko ktoś, o niezrównoważonej psychice. Znajomy psycholog mi to powiedzial, tylko powtarzam, nie jest to mioja opinia.  
avatar
Arpad
28.11.2023
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
Zbiera...Ale sam ile dał?  
avatar
Dardemon
28.11.2023
Zgłoś do moderacji
1
0
Odpowiedz
Brawo Różal spoko gość.A i ma rację co do bogatych.Ja widziałem te zabijane kurczaczki bo nie poszły na sprzedaż byle by nie dać za free widziałem też pełne śmietniki puszek z napojami kawy it Czytaj całość