Zarobiła 155 mln zł. Dzisiaj nie musi się martwić o przyszłość

Maria Szarapowa czarowała na korcie, ponieważ grała fenomenalnie, a przez wielu była też uznawana za najpiękniejszą tenisistkę świata. Wygrała ponad 30 turniejów WTA, była liderką rankingu. Zobacz, jak dziś wygląda.

BZ
Maria Szarapowa, Porsche WP SportoweFakty / Twitter / Maria Szarapowa, Porsche

Ponad trzy lata Maria Szarapowa zakończyła swoją bogatą karierę. Wielu fanów było rozczarowanych, ponieważ Rosjanka miała ogromne sukcesy na koncie. Wielu przychodziło też dla jej urody.

Szarapowa na kortach profesjonalnych spędziła 19 lat, odnosząc ogrom sukcesów. Wygrała wszystkie cztery wielkie szlemy (Roland Garrosa nawet dwukrotnie), a także wywalczyła srebrny medal igrzysk olimpijskich w 2012 roku. W profesjonalnym tenisie zadebiutowała w wieku zaledwie 14 lat.

Sporym echem odbiła się afera dopingowa z udziałem Szarapowej w 2016 roku. Rosjanka przyznała, że w jej organizmie wykryto meldonium, lek nasercowy, który przyjmowała od 10 lat. 1 stycznia 2016 roku lek trafił na listę zakazanych przez WADA. Szarapowa tłumaczyła się, że otrzymała e-maila, że meldonium trafił na listę zakazanych, ale nie odczytała wiadomości.

Początkowo Szarapowa została zawieszona na dwa lata, ale po odwołaniu karę skrócono do 15 miesięcy.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Ronaldo szaleje. Tylko zobacz, co zrobił na treningu

36-letnia dzisiaj Szarapowa była nie tylko świetną tenisistką, ale bardzo chętnie angażowała się w akcje charytatywne. Wielokrotnie wspomagała finansowo uboższych, brała też udział w pokazowych turniejach.

Rosjanka była także znana ze swojego "stękania" w trakcie odbijania piłki. W Wimbledonie w 2005 roku zarejestrowano poziom natężenia 101 decybeli. Dwa lata wcześniej podczas turnieju w Birmingham w 2003 roku tenisistka została poproszona o stonowanie swoich odgłosów. Nathalie Dechy poskarżyła się sędziemu, że Szarapowa zbyt głośno "stęka". Rosjanka odpowiedziała wtedy, że jej pokrzykiwanie to "instynkt naturalny".

Rosjanka dzięki swojej niesamowitej urodzie i wielu sukcesom bardzo łatwo podpisywała lukratywne kontrakty sponsorskie. Od 2018 roku jej partnerem życiowym jest brytyjski milioner Alexandr Gilkes. W lipcu tego roku zostali rodzicami.

Na korcie zarobiła ponad 38 mln dolarów (około 155 mln zł).

Na Instagramie Szarapową śledzi ją 4,6 mln użytkowników. Rosjanka bardzo chętnie dzieli się swoim życiem. Na jej koncie pojawiło się ponad 1900 postów.

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×