Była wielką gwiazdą. Zobacz, jak dziś wygląda

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Friedemann Vogel/Bongarts / Nastia Liukin (rok 2006)
Getty Images / Friedemann Vogel/Bongarts / Nastia Liukin (rok 2006)
zdjęcie autora artykułu

Na igrzyskach olimpijskich w Pekinie zdobyła aż pięć medali dla Stanów Zjednoczonych. Chociaż urodziła się w Moskwie, to gdy miała 2,5 roku przeniosła się z rodzicami do USA.

W tym artykule dowiesz się o:

Rodzicie Nastii Liukin po rozpadzie Związku Radzieckiego postanowili wyjechać do USA. Osiedlili się najpierw w Nowym Orleanie, a następnie przenieśli się do Teksasu.

Lukin już jako 3-latka rozpoczęła treningi, a mając 12 lat pierwszy raz wzięła udział w mistrzostwach kraju jako juniorka. Już wówczas zaczęła święcić pierwsze sukcesy, zdobywając coraz więcej medali.

ZOBACZ WIDEO: Korzeniowski nie może tylko odcinać kuponów. "Pracuję, aby utrzymywać rodzinę"

Ze względu na zbyt młody wiek nie mogła jednak wystartować na igrzyskach olimpijskich w Atenach w 2004 roku. Cztery lata później pojawiła się już na IO w Pekinie. Zdobyła w sumie aż pięć medali: złoty, trzy srebrne oraz brązowy. Zabrakło jej cztery lata później w Londynie. Nie udało jej się zakwalifikować do drużyny narodowej.

Nastia Liukin święciła ogromne sukcesy także na mistrzostwach świata. Przywiozła aż cztery złote medale i pięć srebrnych.

Po zakończeniu kariery została celebrytką. Brała udział w "Dancing with the Stars", pojawiła się w reality show "Siły specjalne". Pracuje dla telewizji NBC, napisała autobiografię "Finding My Shine", założyła fundację czy wypuściła własną linię odzieżową.

Jej profil na Instagramie śledzi aż milion osób.

Zobacz, jak dziś wygląda: 

Nastia Liukin, rok 2006 / Fot: Mark Dadswell/Getty Images
Nastia Liukin, rok 2006 / Fot: Mark Dadswell/Getty Images
Źródło artykułu: WP SportoweFakty