Czeszka najpiękniejszą sportsmenką świata? Obłęd, jak wygląda

Zdjęcie okładkowe artykułu: Instagram / monicakilnarova / Na zdjęciu: Monika Kilnarowa
Instagram / monicakilnarova / Na zdjęciu: Monika Kilnarowa
zdjęcie autora artykułu

Gdyby tylko wyniki sportowe były zależne od urody Monika Kilnarowa byłaby już mistrzynią świata. Tylko spójrz na zdjęcia zawodniczki, która nazywana jest nawet najpiękniejszą sportsmenką świata.

W tym artykule dowiesz się o:

Jej życiowym wynikiem było 276. miejsce w rankingu WTA. A jednak - mimo braku wielkich osiągnięć - Monika Kilnarowa dała się poznać szerszej publiczności. Tylko na Instagramie obserwuje ją ponad 40 tys. osób.

To przez jej nadprzeciętną urodę. "Jesteś najpiękniejsza", "oszałamiająca", "zachwycająca" - piszą internauci z całego świata w komentarzach pod jej zdjęciami. Podobnych wpisów jest całe mnóstwo, podobnie jak "serduszek" pod fotkami.

Tenisistka z Czech w tym roku skończy 25 lat. Wróżono jej karierę, bo zaliczała spore postępy i awanse o 400 pozycji w rankingu w ciągu roku. Jej talent dostrzegło wielu ekspertów i kibiców. Regularnie grała w turniejach ITF, zdobywając w nich cztery tytuły.

ZOBACZ WIDEO: Śmierć zajrzała w oczy Świderskiemu. "Mogliby mnie nie odratować"

Dlaczego nie przekroczyła pewnej granicy umiejętności sportowych? Nad tym pewnie Monika wciąż się zastanawia. Nie zmienia to faktu, że mimo braku wielkich sukcesów zarobiła w tenisie spore pieniądze. Według oficjalnych danych, podniosła z kortu blisko 70 tys. dolarów.

- W tenisa zaczęłam grać, gdy miałam siedem lat. Wpływ na to mieli rodzice, którzy zawsze mnie wspierają i jestem im za to wdzięczna. Mama mnie wszędzie wozi, na treningi i rehabilitacje - opowiadała w jednym z wywiadów.

Pojawiły się w nim też polskie akcenty. - Staram się grać sprytnie, z trenerem dużo pracujemy nad taktyką. Chcę być bardziej agresywna na korcie. Jeśli chodzi o styl gry prawdopodobnie najbliżej mi do Agnieszki Radwańskiej lub Karoliny Woźniackiej - opowiadała sama o sobie Monika Kilnarowa.

Zobacz zdjęcia Moniki Kilnarowej:

Czytaj też: Jest reakcja Sabalenki na gest Nadala Oto rywalka Marianny Schreiber. Mało kto wie, czym zajmowała się w przeszłości

Źródło artykułu: WP SportoweFakty