Skandal podczas meczu: słynny siatkarz dostał monetą w głowę. To kara za zdradę

Valerio Vermiglio kilka miesięcy temu przeszedł do Paykanu Teheran. Włoch rozwścieczył tym fanów Shahrdari Urmia, którzy od lat nienawidzą konkurencyjnej drużyny. Dlatego postanowili zemścić się na doświadczonym rozgrywającym.

 Redakcja
Redakcja
WP SportoweFakty / Mariusz Pałczyński

Każda reprezentacja, która jedzie na mecze do Iranu, zdaje sobie sprawę, że czeka ich walka nie tylko z rywalem, ale także z żywiołowymi kibicami. Tamtejsi fani wiedzą, jak przeciwnikom urządzić piekło. Okazuje się, że podobnie to wygląda w irańskich rozgrywkach ligowych.

Za każdym razem jest gorąco, gdy rywalizują ze sobą drużyny Shahrdari Urmia z Paykanem Teheran. Teraz fani z Urmii skupili się na jednym siatkarzu. To Valerio Vermiglio, który niedawno grał w ich klubie, ale zdecydował się na transfer do znienawidzonego rywala.

Kibice Shahrdari w pewnym momencie zaczęli rzucać w kierunku parkietu monetami. Atak skierowany był w stronę Włocha. Jedna z monet trafiła w głowę 39-letniego rozgrywającego.

Siatkarz upadł na parkiet, miał rozciętą głowę. Przestraszony Valerio nie chciał kontynuować gry. Mecz ostatecznie wznowiono i gospodarze wygrali 3:1.


Legenda włoskiej siatkówki też nie jest święta. Srebrny medalista igrzysk olimpijskich i mistrzostw świata kilka tygodni temu wdał się w bójkę z Mehdim Mahdavim. Za to zajście Włoch został ukarany dwoma meczami dyskwalifikacji i karą finansową w wysokości 100 milionów riali (około 13 tysięcy złotych).

Opracował CYK

Zobacz wideo: Messi i Ronaldo w lidze chińskiej?

Jesteś fanem polskiej siatkówki?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×