Pamiętasz słynne hasło Linekera o Niemcach? Teraz Anglik je zmienił

Przez lata kibice cytowali słynne powiedzenie Gary'ego Linekera na temat niemieckiej reprezentacji. Legenda angielskiego futbolu właśnie zmieniła zdanie, a to za sprawą sobotniego meczu w Berlinie.

Redakcja
Redakcja
PAP/EPA

- Piłka nożna to taka gra, w której 22 mężczyzn biega za piłką, a na końcu i tak wygrywają Niemcy.

Powyższe słowa przed laty wypowiedział Gary Lineker. Powiedzenie angielskiego napastnika stało się jednym z najpopularniejszych haseł w futbolu. Szczególnie że Niemcy rozegrali wiele piłkarskich meczów, które potwierdzały powyższe słowa.

Cytat jest już nieaktualny, bo przerobił go sam autor. 55-latek tak skomentował na Twitterze sobotni mecz Niemcy - Anglia.

- Piłka nożna to taka gra, w której 22 zawodników biega za piłką przez 90 minut, a na koniec Niemcy tracą dwubramkowe prowadzenie.

To odniesienie do wydarzeń na stadionie w Berlinie. W sobotnim meczu towarzyskim Niemcy prowadzili już 2:0, ale w drugiej połowie przebudzili się Anglicy. "Synowie Albionu" po szalonej końcówce wygrali 3:2.