WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis
)

Ma medale igrzysk i mundialu. Szanują go w Legii i Lechu. Niezwykła kariera Piotra Mowlika

Były bramkarz piłkarskiej reprezentacji Polski, Piotr Mowlik, 21 kwietnia kończy 65 lat. Legenda poznańskiego Lecha to niezwykle barwna postać polskiego futbolu. Do wojska powołał go sam generał Jaruzelski.
Piotr Bobakowski
Piotr Bobakowski
FOT. MIECZYSLAW SWIDERSKI/Newspix.pl

Piotr Mowlik rozpoczął karierę piłkarską w połowie lat 60. ubiegłego wieku. Pierwsze kroki stawiał w rodzinnej miejscowości - Orzepowicach - gdzie w wieku 13 lat zapisał się do tamtejszego LZS-u. Dwa lata później był już jednak juniorem ROW-u Rybnik.

- W trakcie wakacji, ponieważ nigdzie nie wyjechałem, poszedłem na trening ROW-u Rybnik, klubu znacznie bardziej poukładanego od mojego LZS-u. Zostałem zauważony przez szkoleniowców i rozpocząłem poważne treningi - zdradził Mowilk w rozmowie z oficjalną stroną Lecha Poznań, w którym występował potem przez sześć lat.

Kariera 15-latka nabrała wówczas tempa. Pomimo braków w wyszkoleniu piłkarskim, spowodowanych stosunkowo późnym rozpoczęciem treningów, przyszły reprezentant Polski zdradzał duży talent do piłki nożnej. Bardzo szybko zdołał nadrobić zaległości i po niedługim czasie trafił do kadry pierwszej drużyny zespołu ze Śląska.

- Był to dla mnie wielki sukces. Zacząłem zarabiać na własne życie i wtedy futbol stał się dla mnie czymś, na czym moje życie się opierało. Ale to nie było takie łatwe. Dziś juniorów stopniowo i płynnie adoptuje się do dorosłych drużyn, wtedy tak nie było. Przechodziło się do seniorów i człowiek czuł się, jakby zderzył się z kulą lodową - wspominał po latach (za lechpoznan.pl).

Polub SportowyBar na Facebooku
Inf. własna
Zgłoś błąd

Komentarze (0):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.