Kokpit Kibice

To nie jest żart! Te dyscypliny naprawdę pojawiły się podczas igrzysk olimpijskich

Historia IO to nie tylko wielkie gwiazdy, medale, emocje i obrazy zostające w naszych głowach na zawsze. To także rywalizacja w sportach, które w naszej dzisiejszej ocenie ocierały się o śmieszność.
 Redakcja
Redakcja

Wyścigi BMX-ów, chód (w którym kiedyś trzymaliśmy mocno kciuki za Roberta Korzeniowskiego) czy pływanie synchroniczne. Kibice tylko się uśmiechają na myśl o najbardziej egzotycznych i niespotykanych dyscyplinach będących w programie Rio 2016.

Ale to przecież nic w porównaniu do sportów, które w przeszłości zagościły na olimpijskiej arenie. Międzynarodowy Komitet Olimpijski akceptował rywalizację w dyscyplinach, które obecnie wywołują u nas nie tylko ironiczny uśmiech, ale po prostu śmiech do rozpuku.

Bo jak inaczej skomentować... strzelanie do gołębi? A przecież to dopiero pierwszy przykład z brzegu. Jest ich o wiele więcej. Zapraszamy na niezwykłą podróż.

Polub SportowyBar na Facebooku
inf. własna
Zgłoś błąd

Komentarze (3):

 • Lesław Nowak Zgłoś komentarz
  jak już to pomysłodawcom
  • Jan III Zgłoś komentarz
   To mi pachnie "Księgą Guinessa"...wiele rekordów też bardzo śmiesznych, a KG nie chce uznać rekordu świata w biegu na 100 m mr Stasia Kowalskiego ze Świdnicy. Pan Stasiu, lat 106 !,
   Czytaj całość
   ustanowił rekordy na 60 m w hali, na 100 m na stadionie, + kula i dysk, jest też najstarszym zawodnikiem świata startującym w zawodach. Uczeni z KG napisali, że rekordy są zbyt specjalistyczne...ale rekord Japończyka lat 104 jednak odnotowali....ach, ci Anglicy, ach Ci dżentelmeni zza biurek... Dlatego uważam KG za wielką lipę...i tyle
   • Zdzisław Ciapaty Zgłoś komentarz
    różne zawody, wyciąganie ch... z wody....