Real Madryt usunie krzyż z herbu. Zrobi to dla muzułmańskich kibiców

Hiszpański gigant podpisał umowę z firmą Marka, która zajmie się produkcją i sprzedażą gadżetów na Bliskim Wschodzie. To wymusiło na "Królewskich" istotną zmianę.

Robert Czykiel
Robert Czykiel
PAP/EPA / KIYOSHI OTA

Real Madryt jest globalną marką, co pozwala zarabiać na kibicach ze wszystkich zakątków globu. Teraz do kasy "Królewskich" mogą napłynąć dodatkowe miliony, a to dzięki podpisanemu porozumieniu o współpracy z producentem odzieży, Marka.

Firma ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich będzie miała wyłączność na produkcję i sprzedaż klubowych gadżetów na terenie kilku krajów z Bliskiego Wschodu. Mowa o ZEA, Arabii Saudyjskiej, Kuwejcie, Katarze, Bahrajnie oraz Omanie.

Kontrowersja dotyczyła jednego z zapisów umowy. Produkty od Marki będą miały znaczącą różnicę w herbie. Zniknie z niego chrześcijański krzyż, który pojawił się już w 1920 (z przerwą w latach 1931-1941).

- Musimy ostrożnie podchodzić do takich kwestii na Bliskim Wschodzie. W tym rejonie chrześcijański krzyż na produktach jest drażliwym tematem - komentuje Al-Mheiri z Marki.


Jedynym wyjątkiem będą repliki koszulek meczowych, które produkuje Adidas i będą one posiadały w herbie krzyż.

To nie jest pierwsza taka sytuacja w przypadku Realu. W 2014 roku mistrzowie Hiszpanii podpisali kontrakt sponsorski z bankiem ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Wtedy na różnych produktach i materiałach reklamowych także usunięto krzyż.

ZOBACZ WIDEO #dziejesiewsporcie: gwiazda lekkoatletyki w bikini. Oszałamiający widok!Oglądaj mecz Athletic Club - FC Barcelona na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)
Czy Real Madryt dobrze zrobił, usuwając krzyż z herbu?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×