Awantura na meczu w Ełku. Bramkarz kopnął leżącego rywala

Do skandalicznej sytuacji doszło w końcówce pierwszej połowy meczu trzeciej ligi MKS Ełk - ŁKS 1926 Łomża. Sędzia musiał wyrzucić z boiska bramkarza drużyny gości, któremu puściły nerwy.

Przemek Sibera
YouTube

Oliwer Wienczatek stracił kontrolę nad emocjami w 42. minucie. Zawodnik MKS Ełk Patryk Rosoliński, próbując strzelić gola wślizgiem, sfaulował bramkarza ŁKS 1926 Łomża.

Wienczatek był tak wściekły, że błyskawicznie się podniósł i w rewanżu kopnął leżącego na murawie przeciwnika. Rozpętała się awantura, w przepychankach brali udział piłkarze z obu drużyn.

Arbiter główny meczu - Piotr Urban z Warszawy - nie miał litości dla krewkiego golkipera i pokazał mu czerwoną kartkę.

W tym momencie goście z Łomży prowadzili 1:0. Zespół gospodarzy nie potrafił jednak wykorzystać gry z przewagą jednego zawodnika i ostatecznie przegrał 1:3.

Zobacz skrót meczu w Ełku (awantura na boisku od 1:04).

Na ile meczów powinien zostać zdyskwalifikowany bramkarz z Łomży?