Świetna wiadomość dla kibiców. Tsubasa wraca do polskiej telewizji

Zdjęcie okładkowe artykułu: Facebook / Na zdjęciu: bohaterowie anime Kapitan Jastrząb
Facebook / Na zdjęciu: bohaterowie anime Kapitan Jastrząb
zdjęcie autora artykułu

W Japonii emitowane są pierwsze odcinki remake'u słynnego anime Kapitan Jastrząb. W Polsce na to musimy jeszcze poczekać, ale TVP Sport wyemituje starszą wersję.

Starsi kibice mają wiele wspomnień z telewizją Polonia 1, w której emitowano kilka japońskich seriali animowanych. Jednym z największych hitów były przygody Tsubasy Ozory, który był głównym bohaterem anime Kapitan Jastrząb. Widzowie śledzili, jak rozwijała się jego piłkarska kariera.

Mistrzostwa świata w Rosji sprawiły, że Japończycy postanowili odświeżyć słynny serial. Pierwsze odcinki już zostały wyemitowane, ale na razie nie zapowiada się, aby legalnie zobaczyli je polscy fani. Mamy jednak świetną informację na pocieszenie.

Przygody Tsubasy zobaczymy w TVP Sport, ale na razie będą to tylko stare odcinki. Emisja rozpocznie się 1 maja. Codziennie o godzinie 8 będzie można zobaczyć dwa odcinki.

Telewizja Polska liczy, że dzięki słynnemu anime uda się ściągnąć najmłodszych widzów, którzy potem będą śledzić mundial w Rosji. Serial może jednak okazać się hitem w starszych grupach wiekowych. Wielu do dzisiaj z nostalgią wspomina losy Kojiro, braci Tachibana, Wakabayashiego, czy Wakashimazu.

Kapitan Jastrząb zrobił furorę na całym świecie. Zaczęło się od komiksów, które potem przełożono na serial animowany, który emitowany w latach 1983-86 miał 128 odcinków. Tsubasa doczekał się potem kilku filmów, nowych serii mangi, a nawet gry komputerowej. Wiele gwiazd futbolu nie ukrywa, że pokochali piłkę dzięki japońskiej postaci.

ZOBACZ WIDEO Gol i owacja na stojąco dla Arkadiusza Milika. Sześć goli w meczu Napoli [ZDJĘCIA ELEVEN SPORTS]

Źródło artykułu: