Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

"Bezpieczna droga do szkoły". Adam Małysz promował w Tychach akcję policji

Uczniowie wrócili 1 września do szkół. Policja prowadzi w tym tygodniu specjalną kampanię "Bezpieczna droga do szkoły". We wtorek wsparł ją czterokrotny medalista olimpijski w skokach narciarskich Adam Małysz.
Michał Fabian
Michał Fabian
Adam Małysz na stadionie w Tychach PAP / Andrzej Grygiel / Na zdjęciu: Adam Małysz na stadionie w Tychach

Celem akcji jest zapewnienie bezpieczeństwa uczniom, którzy 1 września ponownie zasiedli w szkolnych ławach. Czekali na to prawie pół roku (decyzja o zamknięciu szkół po wybuchu pandemii zapadła 11 marca).

Kampania policji potrwa do piątku (4.09.). We wtorek wziął w niej udział Adam Małysz, który gościł w Tychach (w Szkole Podstawowej nr 22) na inauguracji akcji w województwie śląskim.

Czterokrotny medalista olimpijski i czterokrotny mistrz świata w skokach narciarskich wspólnie z mundurowymi pokazał uczniom klas pierwszych szkoły podstawowej, jak prawidłowo (zgodnie z najważniejszą zasadą "popatrz w lewo, popatrz w prawo i ponownie w lewo") przechodzić przez jezdnię.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: skoczył nie w Wiśle, a... do wody! Efektowne salto Karla Geigera

"Mam nadzieję, że dla wszystkich uczniów i ich opiekunów rok szkolny będzie bezpieczny. Oczywiście życzę też powodzenia w nauce i jak najlepszych ocen!" - napisał Adam Małysz na swoim profilu w mediach społecznościowych.

Następnie dyrektor-koordynator PZN ds. skoków narciarskich i kombinacji norweskiej zawitał na stadion GKS Tychy, gdzie zwrócił się do uczniów szkół o profilu sportowym z apelem dotyczącym ich bezpieczeństwa na drodze.

Czytaj także: Adam Małysz punktuje propozycje nowych zasad. "Nie wyobrażam sobie tego"
Czytaj także: Adam Małysz wziął udział w kampanii społecznej. "Zastanówmy się dwa razy zanim zrobimy taką głupotę" (wideo)

Polub SportowyBar na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (0):
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×