Niespodziewany gość na boisku. Mecz przerwała... alpaka (wideo)

Do niecodziennego wydarzenia doszło w trakcie meczu Carlton Athletic z Ilkley Town. Spotkanie na blisko 15 minut przerwała... alpaka.
Bartłomiej Bukowski
alpaka na boisku Twitter / PA Media / Na zdjęciu: alpaka na boisku

Takiej niespodzianki w sobotnie popołudnie w West Yorkshire nikt się nie spodziewał. Podczas spotkania Carlton Athletic z Ilkley Town na murawie pojawił się bowiem Oscar.

Takie imię nosi alpaka, która uciekła z pobliskiej farmy i pojawiła się na murawie. W związku z wizytą nieproszonego gościa mecz przerwano na około kwadrans.

Pozbycie się Oscara nie było bowiem proste. Próbowano go zwabić jedzeniem, jednak dopiero po upływie kilkunastu minut rolnikowi udało się zaciągnąć go z powrotem na swoje miejsce.

- Po 35 minutach, przez wejście przeszła alpaka i jak gdyby nigdy nic weszła na boisko. Sędzia przerwał grę. Ludzie nie chcieli się do niej zbliżać w obawie, że może kopnąć. Wezwano farmera, który ostatecznie ściągnął go z powrotem na pole - relacjonował Simon Armstrong, szkoleniowiec Ilkley.

Carlton od lat słynie w rozgrywkach właśnie z pobliskich hodowli alpak. Władze klubu zapewniają jednak, że to pierwszy raz, gdy któraś z nich pojawiła się na boisku.

- Nie wiem jak się wydostał, gdzieś musiała być dziura w ogrodzeniu, ponieważ widzieliśmy tu także kilka kurczaków - powiedział prezes klubu John Flynn.

Premier League. Chelsea - Liverpool. Klopp zrugał członka swojego sztabu. "Oszalałeś?!"