KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Niespotykana historia. Nie zgadniesz, czym "zapłacono" za transfer piłkarza!

W zdecydowanej większości mówi się o milionach euro, jakie kluby płacą za transfery. Na zupełnie inne rozwiązanie zdecydowały się dwa polskie kluby.

Krzysztof Kaczmarczyk
Krzysztof Kaczmarczyk
przekazanie ziemniaków na rzecz domu dziecka Facebook / Lubiatowianka Lubiatów / Na zdjęciu: przekazanie ziemniaków na rzecz domu dziecka
Można się dogadać bez "udziału" pieniędzy? Można. Lubiatowianka Lubiatów - klub występujący w legnickiej klasie A - poinformowała o transferze Dawida Ryby.

Nie ma w tym nic dziwnego. Historia zaczyna się dopiero wtedy, gdy dojdziemy do formy płatności. Ryba kosztował ekipę z Lubiatowa... tonę ziemniaków!

Co ciekawe Ryba już wcześniej grał w Lubiatowiance na wypożyczeniu z Czarnych Golanka Dolna. Teraz doszło do transferu definitywnego. Jak wyglądały negocjacje?

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Oryginalna akcja zespołu Piotra Zielińskiego

- Przyjechał do nas na mecz jego tata, który jest prezesem Czarnych Golanka Dolna, a jednocześnie pracownikiem tamtejszego domu dziecka. Zaczęliśmy rozmowę - przyznał na łamach "Gazety Wrocławskiej" prezes Lubiatowianki Rafał Karwacki.

- Zwyczaj w niższych ligach jest tak, że za transfer przekazuje się symbolicznie do drugiego klubu piłkę albo dwie. On zażartował, żebyśmy przekazali dla domu dziecka ziemniaki czy cebulę i będziemy kwita - dodał.

Do uiszczenia nietypowej zapłaty już doszło, o czym klub poinformował za pomocą mediów społecznościowych. "W dniu wczorajszym nasz klub przekazał w formie darowizny tonę ziemniaków na rzecz Domu Dziecka "Słoneczko" w Golance Dolnej. Taka była forma rozliczenia się za transfer Dawida Ryby z klubu Czarni Golanka Dolna i ustalenia z Prezesem w/w stowarzyszenia, który prywatnie jest ojcem Dawida i pracownikiem tego właśnie domu dziecka" - napisano pod zdjęciami z przekazania ziemniaków.

Zobacz także:
Złodzieje włamali się do domu gwiazdora. Stracił drogocenną kolekcję
Poważne zarzuty w kierunku Cristiano Ronaldo. Znamy szczegóły

Polub SportowyBar na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (1)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×