20 lat temu znał ją każdy z nas. Jak teraz wygląda złota medalistka IO?

Sportsmenka z Nasielska sprawiła, że Polacy zainteresowali się strzelectwem sportowym. Dzisiaj ma 46 lat i poświęca się polityce. Zobaczcie jak się zmieniła.

 Redakcja
Redakcja
PAP/CAF


Trzy medale igrzysk olimpijskich, z czego dwa złote i jeden brązowy. Tylko trzech polskich sportowców ma lepszy dorobek na letnich IO (Robert Korzeniowski, Irena Szewińska oraz Witold Woyda). Dlatego też Renata Mauer-Różańska, o której mowa, na stałe zapisała się na kartach naszego sportu.

Sportsmenka z Nasielska sukcesy święciła w strzelectwie. Wielką popularność zapewniła sobie dokładnie 20 lat temu, gdy zdobyła dwa krążki na igrzyskach w Atlancie. Najpierw było złoto w strzelaniu karabinem pneumatycznym. Kilka dni później dołożyła brązowy medal w strzelaniu karabinem sportowym w trzech postawach.

Cała Polska oszalała na punkcie Renaty Mauer. Cztery lata później poleciała do Sydney, aby znowu pokazać klasę. Zrobiła to, zostając złotą medalistką w strzelaniu w trzech postawach. Nasza reprezentantka udała się także na kolejne IO, ale w Atenach była już poza podium.

Dzisiaj polska multimedalistka ma 46 lat. Karierę sportową zakończyła w 2014 roku, a teraz poświęca się polityce i jest radną Wrocławia. Jak zmieniała się przez te wszystkie lata i jak wygląda dzisiaj? Zobaczcie zdjęcia.

Polub SportowyBar na Facebooku
Inf. własna
Zgłoś błąd
Komentarze (5)
 • adam.adamowicz Zgłoś komentarz
  Trzeba popierać rozwój dyscyplin w których mamy szanse medalowe, a nie "kopać piłę" i topić w niej pieniądze. Za koszt utrzymania III ligowej drużyny, każdy sensowny trener strzelectwa
  Czytaj całość
  sportowego zrobi minimum medal na mistrzostwach europy, a może i świata.
  • Pasażer Zgłoś komentarz
   Ciągle wygląda jak pani Katechetka ;)
   • BadMannels Zgłoś komentarz
    Takich sportowców się nie zapomina.
    • Zbigniew Bizon Wiejowski Zgłoś komentarz
     Dała nam dumę i chwała Jej za to.